Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor most a futás fogyaszt...

Akkor most a futás fogyaszt vagy izmosit?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást írnak. Szeretnek leadni 5-6 kg-ot. Hány percet fussak es hetente hányszor? A futás jo narancsborre is?
2016. máj. 8. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy-vagy, hanem és-is.
2016. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Cortez70 ***** válasza:
70%

Önmagában egyik sem. Fogyáshoz kalória mínusz kell, tehát étrendfüggő is. Sokan futnak évek óta nem keveset, de nem fogynak vele ha nem úgy esznek.

Izmosodásra meg max a spritek jók valamennyire.

2016. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy IR-es vagyok es aszerint diétázom :)
2016. máj. 8. 14:15
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Minden attól függ, hogy hogyan csinálod. Ha a mértékét nézzük, akkor mindenképpen jóval kevésbé izmosít, mint egy súlyzós vagy saját testsúlyos edzés. Ha az izmosítás részét nézzük, akkor úgy alapvetően a futás inkább optimalizáló edzésnek fogható fel, és leginkább csak lábra megy. Ezen kívül még erősíti a szíved például.


A fogyáshoz leginkább a monoton, hosszú, folyamatos, alacsony intenzitással végzett futás a kedvező. Extrém túlsúllyal semmilyen futás nem ajánlható.


Tehát hosszú futásra érdemes ráhangolódni, és abból csinálni minél többet egy héten. 1 nap maximum egyet. Ez nem olyan, mint egy erősítő edzés, hogy kötelezően kell neki minimum 1 nap regeneráció, de azért kraftos. Ha 2 óránál jobban elhúzza valaki, akkor ennek is kellene nagyobb regenerációs idő. Van egy ilyen hosszútávú elhasználódás dolog is, tehát mondjuk ha edzettebb vagy, akkor pár nap edzés múltán érezni fogod, hogy kell egy pihenős nap. Ez olyan, hogy ki kell tapasztalni, hogy mennyit bírsz.


Intervallumfutással és sprintfutással minimális izomzatot lehet szerezni. A gyorsuláshoz azért az is kell. De nem olyan izomnövekedésre kell gondolni, ami kívülről is nagyon látható lesz. Sok helyen írják azt is, hogy intervallumfutással a kevésbé ráérők fogyózhatnak. Az a része igaz, hogy gyorsabban indítja be az effektív zsírégetést, de a gyors részei miatt hamarabb ki is használod magad, ezért összességében még mindig a hosszú futások a jobbak. Intervallumfutást csak minimális edzettséggel érdemes elkezdeni. Érdemes lehet váltogatni a hosszút és ezt váltogatni, az rád van bízva, hogy melyiket csinálod gyakrabban.


Ha edzetlen vagy, akkor az 5-6 kilóra nyugodtan számolj rá akár 3 hónapot is. Ilyen esetben még a szervezetednek is rá kell állnia a zsírégetős üzemmódra valamennyire.


Narancsbőrről fogalmam sincs, de sok helyen írják, hogy ártani nem árt, ha futsz.

2016. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Utolso! Par dolgot azert nem irtal jol. Legalabbis csak felig igaz.


1, onmagaban a futas maximum a labat kepes megedzni. Attol, hogy mozgatjuk: a karunkat meg megfeszulnek az izmaink meg nem szedunk fel izmot. A futas terheli a labat. Ennyit maximum. Lesz tole szep combod meg vadlid.


2, a hosszutavu futas izomvesztesre jo. Valoban fogsz tole fogyni szepen de jo sok izmot is viszel vele egyutt. Aki zsirt akar egetni, az a legjobb ha a profik bevqlt modszeret alkalmazza! Alacsony intenzitasu aerob edzes akar futas ROVIDEN. 45 pec alatt szoktak tartani az idot a ferfiak, a nok meg 60 perc alatt. Ami ezektol tobb az meg ennel is jobban katabolikus.


3. Hasonlitsd ossze egy hobbi szintu sprinter meg egy hosszutavfuto izomzatat. Mind a 2 szalkas lesz de a sprinteren tobb izom MARAD.

2016. máj. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Cortez70 ***** válasza:
100%
Ez igaz Lecktra, de a sprinterek edzenek súlyzóval is. A hosszútávfutóknak meg nem előny a sok izom, mert az cipelni kell 10-40 kilométeren át.
2016. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lecktra, ott volt a szövegemben, hogy a lábat edzi, ezt csak el kellett volna olvasnod. Ennyit írtam, mint azt láthatod. És a szívet is edzi, mint azt írtam. Javul a 'pumpálóképessége'. Nem véletlen az, hogy egy sportolónak (legyen akárcsak hobbisportoló) alacsonyabb a nyugalmi pulzusa, mint egy nem-sportolónak.


A hosszútávú futás az pont hogy nem fogyaszt az izomzatodból. Azért, amit te is írtál (de én ugyanúgy leírtam, csak el kell olvasni), az alacsony intenzitás miatt. 2 óra az még belefér. Az ilyen hosszabb futásoknál, amiknél már akár frissítés is kellhet (2 óra az még mehet frissítés nélkül, ha normálisabb idő van), azoknál jelentkezhet izomvesztés. Egy versenyző az tipikusan magasabb pulzustartományban próbálja meg lenyomni a félmaratont, ha tényleg szüksége van egy nagyon jó időre. Na ott már tényleg lenne izomveszteség. De az verseny, nem keverendő a fogyasztó edzéssel.


Ezeket én tapasztalatból írom, normálisan ellenőriztem testzsírszázalékot is, rendszeresen futok kényelmes tempójú félmaratonokat.

2016. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Cortez

Igen, a sprinterek edznek sulyzoval ezt kihagytam.


Utolso

Elolvastam 2x is hidd el. Nem azt irtam, hogy nem igaz amit irsz.

A hosszutavban (2ora) viszont nem ertunk egyet.

2016. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Cortez70 ***** válasza:
82%
A 2 órával én sem értek egyet. Naturálban csúnya izomvesztés van 60 percen túli futással még akkor is ha aerob tartományban megy.
2016. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hagyományos IR-es 1600 cal-os étrendet csinálod és kocogsz mellé heti 3-4szer 40-50 percet,akkor valószínűleg 2-3 hónap alatt össze tudod hozni a mínusz 5-6 kilót.Ha kicsit módosítasz az IR étrenden kiveszed belőle a tejtermékeket,a szénhidráton csökkentesz a zsír bevitelen pedig emelsz,de marad ugyanúgy az 1600 összbevitel,akkor gyorsabban és egészségesebben is összehozhatod és az IR is kevésbé fog fenyegetni a továbbiakban.
2016. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!