Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amatőr futóversenyekre,...

Amatőr futóversenyekre, félmaratonra stb. lehet és érdemes egyénileg nevezni? Versenyzett már valaki így? Mi az oka hogy legtöbben futóklub tagjaiként neveznek? Anélkül hogy tag lenne valaki nem is nagyon indul ilyeneken, vagy nem is lehet?

Figyelt kérdés

Van nálunk futóklub ,de csupa értelmiségiből áll, valahogy maga a társaság nem az én világom. Viszont mindig azt olvasom hogy ezek a tagok nyernek meg minden versenyt, nem tudom azért-e mert más nem is indul, vagy mert tényleg csak a legjobbak kerülnek be a klubba. (Amúgy mi a jelentősége, együtt edzenek, vagy egymást erősítik?)

De amúgy is, mindenféle országos versenyen, maratonon félmaratonon, is csapatostul mennek az emberek. Szeretném egyszer én is kipróbálni magamat, de így nem merem.


2016. máj. 18. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyénileg is sokan mennek, úgyhogy nevezz te is nyugodtan, ha eddig ez tartott vissza.

Nagy létszámú versenyeknél, ahol már erős a mezőny eleje, a dobogósok általában már régóta futnak, és kicsit magasabb szinten űzik a sportot (az életmódot is ehhez igazítva, pl. több edzés, nincs kihagyás rossz idő miatt, vagy mert "nincs kedvem"). Könnyebb nekik egyesületben csinálni, mert motivációt is ad, hogy folyamatos kapcsolatban van a sporttársakkal, és még esetleg edzője is lehet így.

De a lassabb hobbikocogók is beléphetnek, ők is megkapják így a közösség támogatását. Van, ahol szerveznek rendszeres közös futásokat is. Vagy csak összeállnak páran, akik hasonló tempót futnak, és egyedül nem lenne kedvük elindulni. Ők lehet, hogy egyesület nélkül nem is ismernék egymást. Szóval sok mindenre jó lehet, de nélküle is lehet futni.

2016. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Semmiképp sem a dobogó lenne a célom, csak hogy végigfussam a távot a max időn belül :-)
2016. máj. 21. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!