Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen íjat ajánlanátok egy...

Milyen íjat ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Egy olcsóbb, nem felső kategóriás íjat szeretnék, ebben kérném a segítségeteket/tapasztalatokat.

Eddig kb 1 hónapja "íjászkodok" saját készítésű íjammal, amit még apámmal csináltunk elég régen(csak nemrégiben tetszett meg ez a sport) és gondoltam mostmár jó lenne újítani kicsit.


Előre is köszi :)



2016. jún. 27. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Beszélj egy íjkészítővel, ők adják a legolcsóbban kb az íjat, és tudnak segíteni. Ráadásul a termékkel közvetlenül egy magyar embert támogatsz.


Sok mindentől függ, milyen erős vagy, mi a nemed, milyen magas vagy, milyen hosszúak a karjaid, milyen távoolságra lősz, illetve az, hogy MELYIKET ÉRZED A LEGJOBBNAK.

2016. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Közel 10 évnyi verseny-íjászattal, több nemzetközi versennyel a hátam mögött azt tanácsolom, hogy még mielőtt bármilyen íjat is veszel: KERESS FEL EGY EGYESÜLETET! Komolyan! Sok tanáccsal tudnak ellátni, sok íjat ki tudsz próbálni és megtanítanak a rendes technikára.


Hidd el, sok kellemetlenségtől óvod meg magad (mind az egészségedet, mind a pénztárcádat!)


Ezen az oldalon elég sok hasznos infót találsz: [link] (ez a link kifejezetten azokhoz a cikkekhez visz, ami kezdőknek szól, de nézz szét az egész oldalon, sokat tanulhatsz. Van pl. Egyesület-lista is, íj-magyarázó kisokos, stb.)


Sok sikert!

2016. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, mindenképp ránézek a linkre :D

Egyesületen én is gondolkoztam már, lehet hogy tényleg az lenne a legjobb :)

2016. júl. 9. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!