Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Kárpátkanyarban, a Csukás-he...

Mag Róbert kérdése:

A Kárpátkanyarban, a Csukás-hegységben túrázónak mit kell tudnia? (Tapasztalatot kérnék)

Figyelt kérdés

Mennyi idő a faluból elérni a csúcsig ?

Mennyire megeröltető? Mire érdemes figyelni? Esetleg hol érdemes megszálni?

A válaszokat előre is köszi:)



2016. júl. 1. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyik faluból melyik csúcsig? Cheia felől (délről) a Csukás-csúcsig kb. 12 km, 5-6 óra. Cheia-ról fel lehet menni autóval a Muntele Rosu kabannáig (ott is meg lehet szállni), onnan rövidebb. Mérsékelten fárasztó út, de nincsenek veszélyes szakaszok, nincsenek medvék. Fel lehet mászni Babarunca felől (nyugatról) és Vama Buzăului felől is, ezek az útvonalak nehezebbek.


Túraösvények leírásai:

[link]

(katt a Trails-re, úgy nézem a térképek nem mennek, múltkor még mentek... ajánlott papír térképet is beszerezni)

2016. júl. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elfelejtettem írni, hogy a Csukás-csúcs közelében (kb. 1 órára) is van egy kabanna, ahol meg lehet szállni. Persze oda is fel kell jutni valahogy... tehetitek pl. úgy, hogy az autót Cheia-n vagy Muntele Rosu-n hagyjátok, felgyalogoltok a kabannához (sárga csík vagy kék kereszt), majd másnap onnan bejárjátok a környező csúcsokat és látványosságokat.


[link]

érdemes előre foglalni, ott van egy tel. szám

2016. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*kabanna = menedékház
2016. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infókat. Igen , ahogy néztem én is valószínú Cheia felől közelítenénk megy a Csukást, a szállás lehetőségeket is köszi, lesz amiből válogassak. :)
2016. júl. 5. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, jó utat! :)
2016. júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vigyél petárdát, jó a medve, farkas illetve a vaddisznó elkészítésére (nem viccelek ez nálam már bevált módszer, már vagy 10 szer ilyesztettem így el vadállatokat )
2016. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!