Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv nélkül nem is...

Edzésterv nélkül nem is érdemes futóversenyre benevezni? Mire is jó egyébként?

Figyelt kérdés
Én csak azért futok, mert szeretek futni. Fokozatosan növelem a távot, Szívesen beneveznék már futóversenyre is, csak úgy. De ezek az edzéstervek kiborítanak, képtelen vagyok meghatározott terv szerint futni. AKkor felejtsem el a versenyt?
2016. júl. 1. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nope! Nyugodtan nevezhetsz, a versenyen a futást és nem az edzéstervet tesztelik.


Az edzéstervek első sorban segítséget jelentenek, hogy a lehető leggyorsabban, és megfelelő ütemű terhelés növekedéssel érhess el még ismeretlen távokat.


Ha valaki 1-2km-et fut, akkor egy 5k vagy 10k verseny megoldhatatlan feladatnak tűnhet, egy jó edzésterv viszont megmutatja az oda vezető utat.



Ettől függetlenül az edzéstervek nem szentírások, nem működik mindenkinek mindegyik, van aki gyorsabban/lassabban tud haladni, van aki meg mindenféle edzésterv nélkül simán maratont fut.


(mennyit futsz most, és milyen versenyre gondoltál?)

2016. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez megnyugtató, végülis nem megnyerni akarom :-) Átlag 5-10km-t futok de több is menne, csak viszonylag idősen kezdetem futni, 35 évesen, ezért csak ritkán futok többet, mert féltem az ízületeimet. Ja és főleg aszfalton :-( de a versenyek is ott vannak mifelénk.
2016. júl. 1. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

5-10km-et tudsz futni, arra már lehet építeni.


Én 31 évesen kezdtem 30km-et még futottam, pedig az elején egy szigetkör is nehezen ment. Edzéstervem sosem volt, igazából például a félmaratonra próbáltam úgy készülni, hogy futogattam 15km-et többször, egyszer kíváncsiságból 18-at, simán meglett a félmaraton.

2016. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!