Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gördeszka. Milyet vegyek?...

Gördeszka. Milyet vegyek? (Kezdő vagyok) Többi lent

Figyelt kérdés
13éves lány vagyok.Sok gördeszkás videót láttam és úgy gondoltam bele kezdek.Görkorcsolyázni nagyon jól tudok.(Vannak akik azt mondják ez egy előny de nem tudom.)Nekem azok a deszkák tetszenek amik sima egyszínűek.Mert sok fiusat láttam. Így is azt mondják túl fiús vagyok.Ha van esetleg van olyan oldal vagy bolt ahol lehet lányosabb deszkákat kapni akkor azt leírnátok?Illetve hallotam longbord-rol is.Utána is néztem de én nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.Meg hogy miben jobb.Köszönöm a válaszokat

#gördeszka #lányos gördeszka
2016. júl. 10. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Na akkor már most tisztázzuk az elejénél, hogy mit akarsz? Lányos gördeszkát, fiús gördeszkát, pennyboard-ot, sima gördeszkát, longboard-ot vagy tanácsot ahhoz, hogy kezdőként milyen gördeszkát vegyél?
2016. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pennyboardot ajánlok mert most az a menő, ez egy lányosabb deszka, a fiúk is szoktak de általában a páwábbik fél.
2016. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gördeszka azoknak az embereknek való akik kötetlenek, szabadok és kreatívak az élet minden területén. Fantáziát visznek a közlekedésbe, a gurulásba és ha a deszka az életük akkor az életükbe is. Nem fiúknak való és nem lányoknak való. Hanem embereknek(!!)

Ha annyira akarod vásárolhatsz különböző szívecskés, muffinos, kis...sárga beszélő gumisz*ar mintás gördeszkát, bár ha elkezdesz korlátokon csúszkálni mindegy. Remélem érted a lényeget.

A longboard a leegyszerűsített szabadság, gyorsaság, nyugalom, tisztaság. A gördeszka zűrzavaros, színes, graffitis mivoltával szemben ez olyan mint egy nyári fuvallat. Közlekednek longboarddal üzletemberek, tanulók, anyák, apák. Ha ki akarnak kapcsolni, vagy ha egy kis csendre vágynak.

A penny board pedig a rohanást szimbolizálja (legalábbis számomra). Kicsi, könnyű, észrevétlen, mintha ott se lenne veled. A penny csak egy ezköz amit aztán gyorsan zsebre vágsz ha nem kell. Sosem szerettem, de biztos ennek is megvan a szépsége.


Én gördeszka párti vagyok. Olyan városban élek ahol sok a kereszteződés, járdaszegély stb. Csak megyek vele és az akadájok olyanok mintha ott se lennének. Én döntöm el hogy hogy ugrok át rajtuk és rohadtjó érzés. Longboardoztam is már, de azt egy másik városban ahol az utak nem olyan simák, de egyenesek és leejtősek. Az is csodálatos érzés.:)


Remélem sikerült átláthatóan fogalmazzak. Válassz amit szeretnél, de jegyezd meg, hogy egy sport sosem lányos, vagy fiús. Nekem pl sokkal többet jelent a gördeszka egy tárgynál és a gördeszkázás egy sportnál. A gördeszka egy kapu a függetlenség felé, a gördeszkázás pedig maga a független kreativitás agyveleje :D

2016. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as.Köszönöm szépen.Nagyon sokat segítettél.És átláthatóan fogalmaztál.Most még több kedvet kaptam ehez az egészhez.
2016. júl. 22. 22:40
 5/5 A kérdező kommentje:
És igazad van hogy egy sport sosem lányos és fiús
2016. júl. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!