Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport egyesületi tagként?...

Sport egyesületi tagként? Egyenes út az élsporthoz? (gyermek)

Figyelt kérdés

A lányunk még kicsi (2 múlt), de láthatóan nagyon jó a mozgáskoordinációja, egyensúlyérzéke.

Óvodás kortól tervezzük, hogy valamilyen sportra beíratjuk, jelenleg a torna és ehhez közel álló sportok tűnnek testhezállónak.

Újpesten élünk, itt egyesületi szinten működik ilyen.


Egy élsportoló barátunk mondta, hogy nagyon figyeljünk, hogy csak élvezetből sportoljon, élsportig ne engedjük, mert káros hatásai is vannak. Ezzel egyetértünk.


A fő kérdésem az lenne (tudom, sok évre előreszaladok, de számomra ismeretlen terep), hogy ha egyesületbe beíratjuk, ott esetleg tehetségesnek tartják - ebben az esetben kikerülhető, hogy élsportolót akarjanak faragni belőle? Vagy szülői beleegyezés nélkül maximum felajánlhatják, hogy leigazolják?



Én csak hobbi szinten sportoltam világéletemben, az egyesületi keretek közötti sportolás fehér folt számomra.


2016. júl. 28. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
En csak hobbi szinten tornazok egy egyesuletben, de nalunk ugy megy, hogy ovodaban ha beiratjak a kicsiket, akkor az edzok latjak hogy ki tehetseges. Es mikor nagycsoportosok/elsosok lesznek, beszelnek a szulokkel, hogy beiratjak e oket verseny szintre (vagy a nagycsoportosokat ennek elokeszitojere). Az ovodasoknak alapbol heti 2 foglalkozas van nalunk, mig a versenyzoknek egy heten 6 napon van edzes. Viszont ha a szulo nem akarja hogy versenyekre jarjon, akkor ertelemszeruen nem iratja abba a csoportba. A lenyeg, hogy a szulo (es a gyerek) donti el, hogy akarja e ezt. Remelem tudtam segiteni:)
2016. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szertornázni nem engedném a gyerekemet élsport szinten, de pl. szinkronúszni, műugrani, műkorcsolyázni igen. Egyébként meg tényleg a klub dönti el, hogy kit milyen irányba érdemes vinni, de nem muszáj követni őket. Ha csak hobbiból szeretné, akkor még lehet egyesületi tag, csak más csoportban. Egyébként én megpróbálnám a verseny szintet is ha kiválasztják, hobbi csoportba bármikor átmehet, viszont hobbi csoportból már nem biztos, hogy később átmehet a legjobbakhoz.
2016. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az említett barát világbajnok fitness-es volt, szakmán belül ismert a neve, csak ő kerülte a rivaldafényt, médiát. (Kállay Ildikóval egyidőben történt)


Ő és más profi szinten sportoló ismerősöm mondta, hogy élsportot semmiképpen, mert szétnyírja az ízületeit és túlhajtják. Ezt nem szeretnénk. Egy sportos, jókedvű gyereket szeretnénk, túlzott terhelés és elvárások nélkül.

Lelje örömét a sportban, de ne legyen élsportoló.

2016. júl. 29. 09:51
 4/6 A kérdező kommentje:

Annyiból korai, hogy bő két évesen neki a sport az udvaron rohangálás, csúszdára mászás, motorozás. Tehát szabad mozgás. Azzal vagyok gondban, hogy hány évesen lesz érett arra, hogy keretek között sportoljon. Ahol már van elvárás, konkrét időpontokban meg kell jelenni az edzésen.


Profi sportolót nem szeretnénk nevelni belőle, de fontosnak tartjuk, hogy a mozgás szerves része legyen az életének. Ha később (kamaszkor, fiatal felnőttkor) ez abban mutatkozik meg, hogy önként lejár futni/tornázni/akármit csinálni, akkor már elértük a célunkat.


Van egy kolléganőm, aki röplabdázott gyerek- és fiatalkorában, de nem versenyszinten. Nemrég kérdeztem rá, hogy hol szerezte a szép, definiált izomzatát - erre mondta hogy régen röplabdázott, de őt se engedték élsport közelébe. Most, 30 évesen nagyn szép alkata van, köszönhetően a korábbi röplabdás múltnak. De ugyanilyen példám van ex-balettosokról is.

2016. júl. 29. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez szép és jó, de miért nem engeded, hogy a gyerek döntése legyen milyen irányba szeretne menni?
2016. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legelso valaszolo vagyok, aki csak hobbi szinten tornazik. En szemely szerint engednem hogy a lanyom versenyszinten tanulja egy ideig, onnan meg mindig barmikor vissza lehet lepni. Hobbi csoportbol viszont nem lehet atkerulni nalunk. Engem nagyon bant, hogy a szuleim ovodaban nem irattak be, igy 10 evesen rogton hobbi csoportba kerultem. Maig sajnalom, mert konkretan az az almom hogy versenyezhessek, de igy lehetetlen. Probalnak gyozkodni, hogy jobb ez igy, mert nem rosszak (annyira) az izuleteim meg ilyenek, de hiaba. Szoval en beiratnam a lanyom, es ha o ugy dont hogy nem akarja, akkor nem eroltetnem tovabb. De mi van, ha hobbi csoportba rakod es utana egesz eleteben banni fogja? (Termeszetesen csak az en szemszogem)
2016. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!