Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valami "oktató videó"...

Van valami "oktató videó" arra hogy megtudjam csinálni a spárgát? Tudom hogy fokozatosan kell és nem megy egyik napról a másikra. Na és hogy nem mindenkinek sikerül.

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A legjobb ha aktívan és passzívan is nyújtod egy edzés alatt.


Ezt úgy értem hogy pl. egy táncos tánc közben is nyújtogatja lábemelésekkel stb. >> ez az aktív.

Aztán edzés után jön a passzív, amikor több percig (min. 3) belelazul egy pózba.


A lényeg hogy egy passzív nyújtást mindig meg kell előznie egy aktív mozgásnak, mert milliószor könnyeben nyúlik tőle.

Ha nem táncolsz akkor pl. csinálhatod azt hogy nyújtás előtt elmész biciklizni mondjuk 1 órát aztán meglátod hogy mennyivel könnyebben nyúlik majd. De a bicikli helyett guggolásokat is csinálhatsz.


Én így csinálom:

1 óra bicikli

1 óra súlyzós edzés (amiben ugye vannak súlyozott guggolások)

1 óra nyújtás (ilyenkor a spárga annyira jól esik hogy el nem tudod képzelni) :)

2016. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha oktató videók kéréssel abból a youtubeon rengeteget találsz. Én az angol nyelvű élet ajánlom mert azoknak a tartalma sokkal jobb. Ezekben a videókban különböző nyújtó feladatokat mutatatnak ami segít majd később a spárgához. De mint az előző válaszoló is írta fontos hogy nyújtás előtt mozogj. Ha nem szeretnél biciklizni például, akkor az is megteszi, higy nagyon alaposan bemelegítést, azonban ez után nehezebb lesz.
2016. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!