Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Intenzívebb mozgás okozhat...

Intenzívebb mozgás okozhat gyengeséget, betegséget?

Figyelt kérdés
Hétvégén úgy döntöttem,hogy eltekerek A-ból B-be,majd vissza. Ez összesen 80 km volt. Nem fáradtam el ott,nem volt annyira megerőltető. Hetente edzek,de bicózni nem szoktam. Másnapra belázasodtam,taknyom-nyálam egybefolyik,fáj a torkom,minden bajom van. Nem szoktam vírusokat elkapni. Elképzelhető,hogy a nem megszokott táv miatt betegedtem meg?
2016. aug. 30. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az is számít hogy milyen minőségű levegőn tetted meg azt a távot. Mert tiszta, oxigéndús és sok negatív iont tartalmazó levegőn 300 km sem merít ki, sőt utána az ismerőseid meglepve megkérdezhetik hogy hol nyaraltál mert nagyon jól nézel ki. De forgalom miatt szennyezett, kevés oxigént, kevés negatív és sok pozitív iont tartalmazó levegőn 50 km után is úgy nézhet ki az ember mint aki megöregedett és legalább 2 napig pihenni akar.

Például a bakonyi vadonban biciklizve tapasztaltam az ottani levegő jótékony hatását. Nem ugyanaz mint mondjuk a dunántúli Szigetközön végigtekerni, bár azt is sok természet veszi körül de nagy a környék járműforgalma, sok autó és kamion ingázik Ausztriába

2016. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyébként pont a Szigetközben jártam,elképzelhető,hogy hozzájárult ehhez a dologhoz:)
2016. aug. 30. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!