Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az hogy egy 6Joule os...

Érdeklődőolvasó kérdése:

Igaz az hogy egy 6Joule os CO2 patronos légfegyver erősebben lövi ki a lőszert mint egy 6Joule os megtörős?

Figyelt kérdés
A szüleim ezért nem engedik mert hogy az erősebb de nem lehet erősebb visz ugyanakkora a Joule érték. Lehet hogy tévedek de szerintem így van. Kinek van igaza?

#légfegyver #CO2 megtörős erős joule
2016. szept. 8. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A fegyverműves, vagy a gyár, úgy állítja be a fegyvert, hogy az 6 joul legyen. Ha ennél lényegesen több volna akkor nem is kerülhetne forgalomba, legalább is Magyarországon a 7,5 joul-os korlátozás miatt. Mond meg a szüleidnek, hogy vegyenek neked egy olyan patronos puskát, aminek van MKH tanúsítványa, az igazolhatja hogy tényleg csak annyi. Bár nem tudom hogy 7,5 vagy az alatti fegyverre adnak-e ilyet.

A másik megoldás, ha nem piacról vagy egyéb zsiványoktól veszel puskát, hanem hivatalos szaküzletből, akkor csak és csak akkor kaphatsz erősebb fegyvert ha van rá papírod. Nyugtasd meg a szüleidet, hogy a 6 joul az teljesen mindegy hogy patronból jön, vagy rugóból, az akkor is 6 :D


(Egyébként, ha tényleg fontos hogy 7,5 alatti legyen, akkor kerüld a kínai puskákat, LIDER 44. B2. B3. ELITEX. valamint Tytán és KANDAR, és társaik. Úgy ismered fel, hogy pocsék a fegyver kidolgozása, valamint gyakran (DE NEM MINDIG) szerepel rajta a "Designed in Germany" felirat. :D Ezeknek a fegyvereknek gyárilag nagyobb a torkolati ereje 7.5 nél mert gyártáskor csak összedobnak egy halom vas hulladékot mindenféle kalibrálás nélkül)

2016. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ amúgy egy crossman 1077es puskárol lenne szó és a combatzone egyik üzletébe néztem
2016. szept. 13. 06:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Továbbra is az a tanácsom, hogy szaküzletből vegyél légfegyvert. Az általad említett puska pont kezdő céllövőknek való, mivel pontos, és könnyedén kezelhető.

Viszont ha megnézed a specifikációt pl ezen az oldalon:


( [link]


akkor láthatod, hogy a kezdőenergia 9 joul.

Javaslom, hogy beszéld meg szüleiddel, hogy hobbilövész szeretnél lenni, csatlakozz egy lövészklubhoz, ott meglövöd a minimumot, egy orvosi alkalmassági, és mehetsz a rendőrségre igényelni 7,5 joul feletti légfegyvere a tartási engedélyt. Amennyiben sportlövő vagy ez lehetséges, mert akkor nem 18 a korhatár, hanem 16 év, valamint akkor nem csak légpuskád lehet hanem 0.22 kispuskád is. Érdemes rávenni a szüleidet, hogy segítsenek benne, mert nem egy utolsó hobbi. Még a végén te is a sportág egyik legjobbja leszel, elvégre a legjobbak általában (de nem mindig) fiatalon kezdik. Hány éves vagy?

2016. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
15éves vagyok. Nem is tudtam hogy van ilyen lehetőség. Nem tudsz mondani esetleg ilyen klubot/eggyesületet székesfehérváron vagy móron?
2016. szept. 14. 06:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Használd az internetet, én pl google-val szoktam keresni ;)


[link]


vagy:


[link]


Ha fegyver ügyintézéssel bármi kérdésed van, egész biztos hogy mindkét helyen segítenek, én is tudnék, ha vadász fegyverről lenne szó, én épp a héten intéztem el az utolsó mozzanatot: bejegyeztettem az első megvásárolt fegyverem :)


Sport lövészettel kapcsolatban azonban ők okosabbak, amit most elmagyaráztam neked azt mind a fegyvervizsgán kötelezően benyalt jogszabályokból tudom :)


Ha bármiben segíthetek még kérdezz csak, addig is sok sikert a klubtagsághoz.

2016. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!