Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20km gyalogtúra kezdőknek 4-6...

20km gyalogtúra kezdőknek 4-6 óra alatt nehéz?

Figyelt kérdés
2016. szept. 11. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen
2016. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6 óra alatt lazán. Én 2 óràn belül futom :)
2016. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem. 6 óra az rengeteg. Persze ha a kezdő iszonyatosan lassú fajta, s magasabb hegyekben van a túra, akkor lehet, hogy nehéz. Igazából egy ember eleve nem kezdő magában a gyaloglásban, egész életében megy valamennyit, ilyen tempóval azért bírni kell. De van, aki szinte sose gyalogol, láttam már párszáz méter miatt is panaszkodni fiatal srácot. Én világéletemben mászkálós voltam, nekem 40 km bármikor menne, akkor is, ha életem kivételesen mozgásszegény korszakát élem, bár akkor igenis fárasztó lenne, de azért 8-10 órát tudnék gyalogolni, jól is néznék ki, ha nem. Ez nagyon belül van egy viszonylag egészséges ember képességein, akár edzett, akár nem.

De lehet, hogy sokaknak nehéz. Rám mindig úgy néznek nyamvadt 2x5 km-es gyalogolás kapcsán (munkába járás, sőt énekkari próbára járás, ami hetente egyszer van!), mintha maratonokat futnék. Szóval lehet, hogy az átlagember menni is alig tud, bár ez nekem fura. Én se vagyok sportos, de menni, ugye, alap.


De 20 km nem nagy táv, 6 órával pedig olyan csigatempó jön ki, hogy extrém terepen s extrém eseteken kívül nem tudom nehéznek tartani.

2016. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm, 1000 m szintkülönbség lesz.
2016. szept. 14. 19:09
 5/5 anonim válasza:
1000 m szintkülönbséggel elég húzós lesz.
2016. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!