Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Folyóvizen (Tisza) partól...

Folyóvizen (Tisza) partól való pergetéshez, milyen csalit használnátok? Célhal bármi ami rávág csak fogjak :D (Kezdő pergető vagyok)

Figyelt kérdés
Egy-két tanacsot szivesen elfogadok :)

2016. szept. 27. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nappal balinra: felszíni v felszín közeli wobbler.

Süllőre: gumihal,twister fenék közelben.

Csuka: wobbler,villantó (pörgő,kanál) fent és vízközt.

Éjjel süllőre: Vízközt v felszín közeli woobler.

Éjjel harcsára: Vízközt v felszín közeli woobler.

Zavaros vízben rikító, tiszta vízben természetes színű műcsalikat használj.

2016. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem kezdőnek bőven elég a gumihal, és a twister. Ezekkel meglehet horgászni minden mélységet, és ha netán beakad és odaveszik a csali, nem kapsz infarktust, mert egy gumihalat 400 Ft-ért kapsz fejjel, mindennel, egy normális wobblert meg 1500-2000 Ft-tól. Én is Tiszán szokta pergetni, és tudom milyen akadós, kezdőként szerintem napi 4-5 csalit simán lehet veszíteni, 2000 Ft-os wobblerből az elég húzós. De a gumi csali könnyü 3-5 g-os fejjel simán vezethető felszín közelben, nagyobb, 10-15 g-os fejjel meg fenék közelben. Illetve a csali vontatás sebességével is változtathatod a mélységet. Csukára, süllőre, harcsára és balinra is lehet velük horgászni. Millió féle színben, formában és méretben van választék. Én csukára szeretem a pirosas, narancsos beütésűeket, süllőre a tört fehér, ezüst csillámos gumikat. Itt egy írás a gumik színének kiválasztásáról: [link]
2016. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítségeket :)

Igyekszem kamatoztatni

2016. okt. 14. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!