Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon oktatnak...

Magyarországon oktatnak tradicionális judot?

Figyelt kérdés
Magyarországon mennyire jellemző a magyar klubbokra, magyar Judo Dojokra, hogy még oktatnak tradicionális cselgáncsot. Azt értem alatta, hogy olyan klubb ahol nem a versenyek a fontosak, a versenyeredmények, az érmek, a kupák.Hanem ami őrzi a tradiciot. Vagy ez mennyire jellemző egyáltalán a magyar klubbokra, hogy őrzik a tradiciot?

2016. okt. 2. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Én anno kérdeztem a mesteremet, hogy vannak e tiltott fogások, ő azt mondta vannak, ha érdekelnek fekete öv után elkezdhetek velük foglalkozni... hiszen ez egy harcművészet és mint olyan az életed részévé/értelmévé kell válnia, hogy ne csak egy sport legyen...

De van internet és elzavart zöld övesen mikor versenyen csaltam... úgyhogy nem lett meg a fekete soha...

2016. okt. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit értesz csalás alatt?
2016. okt. 3. 12:18
 3/8 aikiboxer ***** válasza:

A judo olimpiai versenysport és Magyarországon szinte kizárólag ezt és így oktatják. Van aki intenzívebben foglalkozik katákkal, például Buczó Zoltán pécsi 6 danos mester, a dan kollégium volt elnöke: [link]


Buczó Zoli rendszeresen tart kata szemináriumokat.


És Pesten is van ilyen klub ahol ezzel is foglalkoznak: [link]


Nem tudom, ez az, amit keresel-e. Ahova én jártam, ott se versenyeztünk, de ez öregdiákok klubja volt. :)

2016. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos fogásoknál lehet játszani a hüvelykujjal ér sportszerűtlen dolgokat művelni brutális fájdalmat okozva...

Én eddig jutottan net alapján anno :)

2016. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ezek a tiltott technikk mondjuk azért tiltottak mert veszélyesek a testi épségre pl törés. Vagy azért tiltott mert nem verseny judoban hasznlják. Vagy ezek a trchnikák amikre gondolsz japán jiu-jitsu technikák amit judoban nem használnak. Pl egy csuklódobás. Vagy egy olyan izületi feszítés. Mert ugye a judo Jigoro Kano fejlesztette ki a japán jiu-jitsuból mivel maga is több Danos jitsu mester volt. Aki a saját korának akkori nagy mestereitől tanult. És kivette a testi épségre veszélyes technikákat hogy sportá alkalmassá tegye és így lett a judo.
2016. okt. 3. 19:00
 6/8 aikiboxer ***** válasza:

Annyit pontosítanék, hogy benne vannak a judóban a feszítéses jutsu technikák, csak kata formájában (nem a versenyjudóban). De például danvizsgára már kérnek katát. Ez például a Goshin jitsu, teljesen szabályos judo kata, danvizsgán azt hiszem kérik:


[link]

2016. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aikiboxer ***** válasza:

Szóval kodokan judo katák:


Goshin jutsu no kata: [link]

- ez az aikido technikái judósítva


Az eredeti kodokan katák:

Kime no kata: [link]

Katame no kata: [link]

2016. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon sok érdekességet mondtatok. Ha még tudtok ilyen érdekességeket mesélni róla és leírnátok megköszönném.
2016. okt. 3. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!