Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Néptáncosok! Írnátok erőléti...

Néptáncosok! Írnátok erőléti bemelegítéseket?

Figyelt kérdés
Nem profi tánccsoport vagyunk, de egy kicsit keményíteni szeretném a próbákat és ebbe kelne el a segítségetek!

2016. okt. 23. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarlak megsérteni, de látszik, hogy fogalmad sincs mit szeretnél és hogyan. Így nem hiszem, hogy te vagy a megfelelő ember vezetni egy próbát/edzést.


Ettől függetlenül:

1. Az erőnlét független a néptánctól.


2. A bemelegítésnek semmi köze az erőnléthez és nincs erőnléti bemelegítés.


3. Ha már komolyabbá akarjátok tenni a dolgot érdemes lenne elkülöníteni egy olyan edzést, amin csak az erőnlétre koncentráltok. Ha csak eljárna mindenki futni heti 1-2 alkalommal, már az is komoly előrelépés lenne.


4. Bemelegítés mindig szükséges. A legjobb ha van egy általános bemelegítés majd egy sportág specifikus.

2016. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Köszi a jó tanácsot"
2016. okt. 24. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy szerinted ez nem jó tanács az a te problémád. Leírtam, segítettem, nem érdekel téged. Te dolgod. Egyébként pontosan az ilyen mentalitás miatt maradtok amatőrök.
2016. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekünk nem az a célunk hogy profi táncosok legyünk, hanem, hogy jól érezzük magunkat! Persze majd később lehetünk még jobbak! A csoport egy nagyon kicsi vidéken van! De már felléptünk többször nagyvárosokba és fejlődünk, mert 3 éve működünk és már van 2 és most készül a 3. viseletünk!
2016. okt. 24. 17:46
 5/7 anonim válasza:

Inkább örülni kéne, hogy tenni akar és nem leszólni, hogy nem érti a dolgát. Bár igaz, amit írtál a bemelegítéssel kapcsolatban, nem kell lekezelő választ írni.

Ha nincs is olyan, hogy eőléti edzés, lehet sejteni mire gondol.

A kondit nagyon fontos, amit futással lehet a legegyszerűbben fejleszteni. Erő helyett én inkább tartást helyezném előrébb ( testtartás és a párunk megtartása is benne van) , nem kell izmokat növelni, de a fiú tudjon megtartani egy lányt, és a lány tudja magát tartani, hogy ne rángatózás legyen belőle. Erre nen kell külón hangsúlyt fektetni, próba közben alakul. A bemelegítés maradjon meg átmozgatásnak.

2016. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Inkább örülni kéne, hogy tenni akar és nem leszólni, hogy nem érti a dolgát. Bár igaz, amit írtál a bemelegítéssel kapcsolatban, nem kell lekezelő választ írni."


Nem voltam lekezelő, tényeket közöltem. Nekem pedig nem kell örülni, hogy egy ismeretlen tánccsoport akar valamit csinálni. Ez főként az ő érdekük.

2016. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a tartást azt szoktuk minden próbán, de mivel most kalocsai párosba különlegesebbet csinálunk így ahhoz nem árt ha a fiúk kicsit erősebbek lesznek!
2016. okt. 25. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!