Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » F1-es autó képes akkor leszori...

F1-es autó képes akkor leszoritó erőt generálni, hogy legyőzze a gravitációt?

Figyelt kérdés

Egy cikkben azt olvastam, hogy 160-170 km/h sebességnél már akkora a leszoritó erő mint az autó sulya (kb. 550 kg).


Az alábbi videoban 22:15-nél is emliti a dolgot, de nekem akkor is olyan hihetetlennek tűnik: https://www.youtube.com/watch?v=K14ETffPYrc



#autó #verseny #fizika #F1 #Forma-1 #leszoritóerő #aurodinamika
2016. dec. 9. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy ha fordítva lennének a szárnyak rajta (meg az autó kialakítása olyan lenne, blabla, és így tovább...), akkor felszállna. Ennyi. A 2 tonnás második világháborús japán repülőgép, az A6M Zero az már 120-nál felszállt. Úgyhogy itt semmi hihetetlen nincs.
2016. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A gravitációs erő és a leszorító erő azonos irányban (lefelé) hatnak. Így nincs mit legyőzni.
2016. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 19:01


Nem értetted a kérdést.

Arra a közszájon forgó történetre utal, hogy egy F1-es autó egy alagút tetején száguldva nem esne le onnan, olyan erővel nyomná a leszorítóerő a plafonhoz.


Kérdező:

Igen, ez nem hihetetlen, hanem tény.

2016. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem :)

Mindig lenyűgözőtt a forma 1 világa.

Köszi a válaszokat.

2016. dec. 10. 11:50
 5/5 anonim válasza:
0%
Na de akkor az aszfalton megy 280-nal egy kanyarba és "elszáll" kicsúszik az autó, akkor hol van a gravitáció legyőzése?! Sztem ez lehetelen, ugyanis a tömeg lehúzná.
2016. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!