Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata kisgyerekek sportolásával kapcsolatban? Tanácsot szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Májusban lesz 3 éves. Azt látjuk, hogy érdekli a tánc is, illetve olyan profi mozdulatokkal tud verekedni, amit nekem például kick-boxon külön meg kellett tanítani.

Így a balett és a kick-box jött szóba szeptembertől. Érdemes mindkettőre elvinni és megnézni, hogy mennyire bírja, tetszik-e neki?


Ha mindkettő tetszik, a két egymástól eltérő mozgásforma okozhat gondot?


Kiemelném, hogy NEM szeretnénk élsportolót faragni belőle. Azt szeretnénk, hogy sportoljon, örömét lelje benne és beleívódjon a mozgás szeretete, így később is sportoljon, akkor már saját elhatározásból.


Szóba jöhet még talajtorna, esetleg foci is, ezeknél látjuk, hogy lenne érdeklődése és tehetsége is.


2017. márc. 14. 09:34
 1/9 anonim válasza:

A balettről nem tudok nyilatkozni, de a legtöbb sportot nem oktatják 3 éves korban.

Kisfiam 3 éves múlt októberben, a helyi sportklub(ute)minitornájára vittük el, de nem tetszett neki, mert mi nem lehettünk bent vele. Úszni is csak 4 éves kortól lehet vinni, de a legtöbb sportra, csak akkor veszik be, ha már követi az edzők utasításait.

Oviban van labdás torna a labdás sportok megalapozására. A talajtornához sportegyesülethez kell vinned, először minitorna és ha látnak benne potenciát ők javasolják, hogy lépjetek tovább.

Van még ebben a korban ovis torna, meg ilyen "mocorgó" meg "bikfic" torna.

Egyébként igen, érdemes több sporttal megismertetni, hogy kiválaszthassa mit szeret legjobban csinálni.

2017. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A keleti harcművészetekben szoktak lenni ovi csoportok, ha érdekel:D
2017. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A balett meg nekem kicsit erős, nyilván nem egy mezei balettiskolában, de egy profibb helyen kb ez megy

https://www.youtube.com/watch?v=sLfnCCUWp_s

Inkább makiwarát üsse, mint hogy ez.

2017. márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Focit egyáltalán nem ajánlom. Én fociztam 6 éves koromtól 16 éves koromig, unokaöcsém most is aktívan focizik elég magas szinten, és általánosságban a köcsögképző nevet tudnám rá mondani.

Fiút balettozni nem vinnék.

Judo nincs a környéken? Legkirályabb sport gyerekeknek. Esetleg jégkorong/vízilabda?

2017. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kislány, de ha fiú lenne és érdekelné a balett, akkor is elvinném.

Létezik kifejezetten gyerekbalett. Az edző mutatja a lépéseket, a kicsit utánozzák. Ott nem a jövő balettáncosait képzik, hanem arra fektetnek hangsúlyt, hogy élvezzék a gyerekek. Egy ilyenen nézőként részt vettem, csak már túl későn mentünk és köv szeptembertől lehet már csak beíratni.


Mint írtam, az a fontos, hogy élvezze és szokja meg, hogy a mozgás fontos és az élete része. A sportág már majdnem mindegy, bármi szóba jöhet, ami érdekli.

2017. márc. 14. 20:52
 6/9 A kérdező kommentje:

#1


Mi is újpestiek vagyunk. Objektíven nézve milyen volt az edzés, jók az edzők, gyerekszemlélettel közelítenek?

2017. márc. 14. 20:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a mozgáskultúrája, korához képest ügyesen táncol (nem tanítottuk rá, mert mi bénán táncolunk), jó az egyensúlyérzéke és pl. labdát meglepően pontosan passzol. De ha tényleg "köcsögképző", akkor kihagyjuk :)
2017. márc. 14. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha kislány, akkor a balett egy teljesen jó dolog neki! :)

A köcsögképzőt meg a fiú focira értettem nyilván. Lányfociról semmit nemtudok, szóval felesleges beszélnem róla érdemi hozzászólás nélkül.

2017. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A minitorna kedden és csütörtökön van az ute tornacsarnokában 17.30-18.30 ig.

Parkolóhelyet vadászni kell. Felvittük a gyereket átöltözni, majd ott az öltözőben vártuk Judit nénit (az öltözőben elég nagy a tömeg, mert a 3-4 évesek együtt öltöznek a 4-5 évesekkel. Judit néni levitte őket a tornaterembe, ahová szülő nem mehet be, és mi szülők a szülői váróban zárt láncú tv-n nézhettük(olyan kicsi a kép, hogy nem láttunk szinte semmit). 5 perccel a vége előtt kell visszamenni az öltözőbe és ott átvenni a gyerekeket.

Az én fiamnak nem tetszett, de csak azért mert közben nem látott minket, meg Judit néni egy kicsit erélyes. Ő nincs ehhez hozzászokva.

Egyébként bölcsis, úgyhogy nélkülünk is ellenne, mégsem jött be neki.

Várunk még egy évet és visszük síelni, úszni meg labdástornára.

Remélem tudtam segíteni.

2017. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!