Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel táncolhatok?

Balla Emese kérdése:

Gerincferdüléssel táncolhatok?

Figyelt kérdés

Igazából olvasgattam hogy mit lehet/nem lehet sportolni gerincferdüléssel. (Nekem scoliosis van fordított S alakú görbület). Tudom az úszás lenne erre a legjobb, de már a könyökömön jön ki (mert kiskoromban 4 évig versenyúsztam, a tanár pedig eléggé túlhajszolt ami miatt megutáltam..), szóval ha nem muszáj nem csinálnám. Inkább valami "száraz" sportot. Tudom van gyógytorna de azt nem szeretném. Mivel sehol nem láttam/hallottam, hogy ártana, lehet használna is, így a táncra gondoltam, ugyanis mikor táncoltam nagyon szerettem (7.-ben jártam táncra, sajnos csak fél évig, utána nem volt lehetőségem. Februárban kerültem oda, áprilisra már tudtam 3 táncot más-más stílusban, míg a többiek szeptembertől kezdve gyakorolták és nem tudták megtanulni, vagy csak utánam) szóval a volt tanárom szerint van érzékem hozzá. Ez a tánc (még nem biztosan) a hip-hop lenne. (Aki tud ehhez hasonlót/másfélét ajánlani, írja le nyugodtan) Tehát megéri elkezdenem? (16 éves lányként) Mert szeretnék valami olyan sportot űzni amit tényleg szerernék csinálni akár hosszabb távon is. (Debrecen körül -ha van akkor inkább Berettyóújfaluban- ismertek csoportokat annak nagyon örülnék) :) (Bocsi, hosszúra sikeredett, de remélem elolvasod)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. márc. 17. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megerősíted a hátizmod, az segít.

Az úszás sem erősíti, pl a hátúszáshoz a mellizmot használjuk.

A táncba el tudsz fáradni, de semmilyen izmot nem erősít.

Ha meg akarsz gyógyulni, a súlyzós hátizomerősítésre feküdj rá, mert a többi kamu dolog.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2017. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tánc erősít.

Nem is kevéssé.

A helyes testtartás, gerinc, karok, a lábmunka.

Volt táncos barátnőm, gyönyörű teste volt.

Ismerek pár táncost, tánctanárt, semmi mást nem mozognak, és mivel a táplálkozásukra is odafigyelnek, minimális a testzsírszázalékuk.

Viszont előzőleg (vagy párhuzamosan) meg kell erősítened a stabilizáló izmaidat.

Ezért a gyógytorna gyakorlatok nagyon fontosak.

És más, otthon végezhető dolgok.

2017. márc. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tancolhatsz, de mellette vegezz gyogytornat.. kulonben soha nem fog megjavulni. En kb ugyanebben a helyzetben vagyok mint te, nekem az orvosok mondtak h igazsagszerint abba kene hagynom, de ha rendesen gyogytornazok akkor folytathatom :)
2017. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

akkor most eldöntheted, hogy kire hallgatsz

Akinek az ismerőse sportolt, vagy aki sportolt :D

2017. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!