Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó, magas hegyi túrák (hiking)...

Jó, magas hegyi túrák (hiking) a környező országokban?

Figyelt kérdés

Kanadában éltem fél évet a Sziklás hegységben, így nagyon rám ragadt a hegymászás (illetve hát a hiking, nem a climbing; pontosabban valamennyire climbing is, de nem olyan brutál, amihez már biztosító eszközök kellenek). Sajnos csak hazai hegyeket ismerem e szempontból, de a Kékes meg Börzsöny már nem 'izgalmas', így az Alpok közelebbi részeivel, és a Tátrával szemezgettem.

Tudnátok jó, akár általatok is megjárt mászásokat ajánlani? 2000-2500m +-ra hajtok (tudom, hogy nem az a fontos, hanem az elevation, de nagy vágyam a magas tengerszint feletti magasságra jutás, természetesen ésszerű keretek között; azaz K2-re nem fogok feljutni soha :D).

Köszi szépen



2017. márc. 19. 09:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Habár Románia hegyei nem olyan magasak, mint az Alpok (max. 2544 m), de azt elárulom neked, hogyha a Királykő hegységnek utánanézel, valamint a Bucegi és a Retezat hegységeknek, biztos vagyok benne, hogy megkapod amit szeretnél. A Bucegi és a Királykő Brassó környékén van; a Retezat pedig Vajdahunyadhoz van közelebb. A Fogarasnak is megéri utánajárj, Szeben környékén van. Mindegyik hegységben fogsz kihívást biztosító útvonalakat találni! :D


21/F

2017. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!