Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hídhoz hasonló gyakorlatok?...

Hídhoz hasonló gyakorlatok? Hogy tanuljam meg állásból?

Figyelt kérdés

14 éves(l) vagyok, elég szerencsétlen a sportokban, ennek ellenére szeretem csinálni, újabban itthon a hidat kezdtem el gyakorolni, már egész jól megy, fotelre megy állásból(úgy, hogy a két kezem egymás mellett megy)

De tovább nem

Állásból egy matracra úgy megy csak, hogy az egyik kezem lerakom, és mellé a masikat, magyarul az először lerakott kezemet kiforgatom

Matracról(földtől kb.30 cm)fel tudok állni, könnyen, de már simán földről egy cseppet sem, nagson nagyokat is képes vagyok esni

Na tehát:hogy tanuljam meg állásból a hidat?

Illetve milyen hídhoz hasonló(magyarul hátat erősítő, háttal kapcsolatos)gyakorlatokat tudtok?


2017. márc. 31. 18:04
 1/2 anonim válasza:

Nem tudom, hogy milyen sokat segítek, de hátha.

Több lehetőség van, itt a legjobb kettőt írom le:

1. Lehetőség: Állj háttal a falnak (kb. akkora távolságra, amekkora hídben a kezed és a lábad között van). Ezután hajolj hátra, nyújtsd fel a kezed és kezdj el szépen lefele mászni a falon a kezeddel. Ha már érzed, hogy biztosan megy, megpróbálhatod simán, vagy csinálhatod a másik móddal gyakorlásképpen.

2. Lehetőség: Ugye írtad, hogy fotelre megy. Namost. Ezt úgy folytasd, hogy megpróbálsz egyre alacsonyabb dolgokra érkezni. De csak akkor próbálkozz alacsonyabbra, ha már az előző biztosan megy.


Remélem, tudtam segíteni.:D

2017. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mindenképp erősítsd a hátadat.. erre jó az egyszerű hason fekvésből törzsemelés + nyújts is!! Fobtos hogy hajlékony legyen a hátad..

Ha állásból mész hídba akkor mindenképp úgy csináld, hogy a karjaif folyamatosan nyújtva legyenek és a tekinteteddel kövesd a kezeidet, egyrészt hogy lásd hogy hova teszed le, másrészt új jobban hajlik a hátad

2017. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!