Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti feladnátok a lovaglást a...

Ti feladnátok a lovaglást a helyemben?

Figyelt kérdés

5 éve lovagolok, nagyon imádom, szinte már ott tartottam, hogy elképzelni sem tudom az életemet nélküle. Kb másfél éve váltottam lovardát, itt sok mindent megtanultam, nagyon jó az edzőm. Csakhogy pár hónapja, mióta elkezdődött a versenyszezon, szinte már itt is minden a pénzről szól (az előző lovardákban is ez volt, ezért váltottam). Sajnos saját lovam a családom anyagi helyzete miatt nem lehet, ezért bérlek egy képzetlenebb lovat, de őt is alig tudom miből fizetni. A lovarda háziversenyein általában hátul végzünk, de mindig azzal vagyok vigasztalva, hogy "ő még nagyon képzetlen, majd belejön". A 10 éves kislányok meg az apuci pénzéből vett milliós lovakkal természetesen első, második helyezéseket érnek el, és elhiszik magukról, hogy tehetségesek. Az edzőm mindig dicsér, szerinte nagyon ügyes vagyok - mégsem visz házon kívüli versenyekre. Állítólag a lovam miatt, mert ő még nem való oda. Eközben az előbb említett kislányokat már rajtengedély-vizsgára készíti. Már kezdem feladni a reményt, hogy valaha is profibb lovassá válthatok, pedig ez szinte életem legfőbb célja, de ehhez ugye pénz is kéne, és nekünk sosem lesz annyi, hogy egy jó képességű lovat vegyünk és eltartsunk belőle. Azt pedig már unom, hogy a képzetlen lovam miatt vagyok lenézve mások által. Félreértés ne essék, nagyon imádom azt a lovat, nem könnyű ellovagolni, de pont a kihívást szeretem benne. Ha még lovam sem lenne, biztos vagyok benne, hogy iskolalovakon kéne lovagolnom kezdőkkel egy osztályban. Ti mit tennétek a helyemben, hogy tovább tudjak fejlődni? Vagy teljesen értelmetlen, fel kéne adnom?

17/L



2017. júl. 2. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz egy képzettebb lovat venni idővel, addig is a jelenlegivel magad szintentartod/fejleszted.
2017. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy őt sem sokáig fogom tudni bérelni a tanulás és a pénz miatt, és ha már lovam sem lesz, akkor még inkább visszafelé fogok fejlődni...
2017. júl. 2. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell érteni, hogy a lovaglás egy nagyon drága sport. Unokatesóm régen sorra nyerte az országos versenyeket, milliós lovai voltak (én nem értek a témához), de ahogy mondod, minden a pénzről szól. nem csak a lovaglás, de minden amiből versenyt rendeznek. Én biciklizek, mert imádom, kb úgy mint te a lovaglást, és megengedhetem magamnak a legdrágább biciklit, de soha nem indulnék egy versenyen se. Mert nekem ez egy olyan dolog, amivel magamnak akarok bizonyítani, egyre többet teljesíteni, amivel jól érzem magam. Nem más eredményeit akarom felülmúlni. 17 éves vagy, előtted van az egész élet, még ne add fel, lovagolj ahogy tudsz, azért, mert boldoggá tesz. a jövőd meg csak rajtad múlik. Tanulj, szerezz egy jó állást, legyél szorgalmas és akkor lesz pénzed olyan lóra amilyet szeretnél.
2017. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hát emiatt nem kellene feladnod. És szerintem az edző is ha azt mondja hogy ügyes voltál akkor az voltál. Ez így teljesen reális minden amit írtál, hiszen te magad is azt mondtad a lovad még nem olyan képzett, ez miatt pl. teljesen érthető hogy nem küld versenyekre az edződ. Én azt tanácsolom ha megfogadod, hogy soha ne add fel, főleg azt ne amit szeretsz, mert ha most elszúrod lehet hogy többet nem is lesz rá alkalmad.
2017. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Második: köszönöm a választ:) Sajnos szerintem elég baj, hogy minden a pénzről szól, és aki tényleg tehetséges, az nem viheti olyan sokra kevés pénzzel, mint egy tehetségtelen milliókkal:/

Harmadik: nem a tehetségtelen lovam miatt adnám fel, hanem mert nem 5 év alatt még egy regionális ugróversenyen sem tudtam részt venni. Sajnos az, hogy az edző mit mond, lehet teljesen más is, mint az amit gondol (előző lovardában az edző addig mondogatta az egyik lánynak, hogy nagyon ügyes, amíg meg nem vette tőle az egyik lovát, aztán edzéseket sem tartott neki és nem foglalkozott vele).

2017. júl. 2. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
sajnos így van, de attól még ne add fel. Meg ha szereted a lovakat, akkor ne az legyen a lényeg, hogy versenyezz, hanem hogy hozzátok ki egymásból a legjobbat. nem kell ahoz versenyt nyerni.
2017. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért hagyjuk ezt a "10 éves kislányok" témát, mert ha van bennünk tehetség, és megtehetik a szüleik, hogy lovat vesznek neki, és megéri a gyereknek, akkor miért ne? Jó az túlzás, hogy 10 évesen lovat kéne venni, szerintem az alap olyan 13-14 éves kor, amikor a legtöbb fiatal már fel tudja fogni ennek a felelősségenek a súlyát.
2017. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!