Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak én nem értem ezt a fajta...

Csak én nem értem ezt a fajta táncot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég találtam rá az alábbi táncos videóra. Lehet, hogy én vagyok a műveletlen balfék, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem veszi észre, de csak engem zavar, hogy olyan, mintha nem is a zenére mozogna? Egyszerűen nem érzem a harmóniát a tánc és a zene között, mintha a dal csak alá lenne vágva, és ez engem személy szerint marhára zavar. Nem ez az első egyébként, hogy ilyennel találkozok, mostanában egyre több ilyen táncos videó van. Nyugtasson meg valaki, hogy csak én "nézem rosszul" ezt a videót, és kérlek, aki ért hozzá, magyarázza már el nekem (már ha lehet), hogy mi is itt "lényeg", hogyan kell értelmezni ezt az egész műfajt, mert tényleg érdekel. :)

https://www.youtube.com/watch?v=y17Nh404jvc



2017. júl. 20. 08:51
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ezt a showtánc/modern tánc műfajba lehet besorolni. (javítsatok ki ha nem) és ennek a műfajnak nem az a lényege, hogy úgymond "érezd a ritmust" mint például a hip-hopnál, hanem az, hogy a táncos egy történetet meséljen el a színpadon. Ha megnézted, például a véres fellépőruháját, és megfigyeled az arcát, előadásmódját, akkor látod, hogy lehet látni a táncban az érzéseket, egy történetet, és ennek pont ez a lényege. Amikor én voltam egy nagy magyar bajnokságon (én divattáncot táncolok, de több kategória volt) akkor a táncosok akik ilyet táncoltak sokszor még kellékeket is vittek a színpadra, hogy még jobban el tudják mesélni a történetüket, látványosabbá tehessék azt. Remélem tudtam segíteni, és nem írtam hülyeséget:D
2017. júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a videó elég szerencsétlenül néhány másodperces darabokból van összevágva, így nem is lehet igazán érezni, hol "ül" a zenén, a ritmuson a tánc, és hol nem. Pláne, hogy ilyen videómontázsnál előfordul, hogy a zene csúszik, vagy épp teljesen más, mint amire valójában táncolt (pl. szerzői jogi mizéria miatt).

Ha megnézed Sia Chandelier c. klipjét, ugyanez a csaj ugyanilyen jellegű táncot mutat be, ott azért stimmel a ritmus rendesen, amennyire ez a tánc ritmusban tud lenni, ebben a klipben ott van. A többi az előző hozzászóló által is leírt történetmesélés, ez a kortárs/modern tánc sajátja. Mozdulatokat tesz és ismétel, amik valamilyen nehezen körülírható érzést fejeznek ki, hatást keltenek. Ez kicsit olyan, mint a festészetben a klasszikus portrék és az avantgárd művek közti különbség. Utóbbi nem olyan összefogott, rendszerezett, de valamilyen hatással van a szemlélőre, és ebben csak ennyi a lényeg, nem több.

2017. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!