Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a külömbség a kick-box és...

Mi a külömbség a kick-box és a thai-box között?

Figyelt kérdés
Mármint a nevén kívül
2010. máj. 22. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A kick box egy modern sportág, amely többek között a tradicionális thai bokszból vett át elemeket.
2010. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mejiket jobb tanulni hasznosabb valamelyik vagy a kettő majdem ugyanaz?
2010. máj. 22. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:
kickboxban vannak különböző szabályrendszerek, plusz lehet semikontakt és fullkontakt. A semikontaktot szokták oktatni, azaz ott nem szabad teljes erőből rúgni, stb. A thaibox esetén viszont csak fullkontakt van, azaz ott rúghat/üthet az ember teljes erőből. A kickboxot nem nagyon ismerem, csak annyit tudok, hogy egy srác kickboxról jött át hozzánk thaiboxra, mert unta, hogy nem szabadott rendesen megütni/rúgni egymást. Ezt ő mondta.
2010. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kick boxban nincs derék alatti rugás,combos.Lábsöprés a max.Jobban odafigyelnek a védőfelszerelésekre,fejvédő,sípcsontvédő,min12unciás kesztyű.Jártam mindkettőre.Az alapvető külömbség az edzések között a keménység.A thai boxon eleinte az életemért küzdöttem.A kick boxban viszont jobb volt a kéztechnika oktatás.

De járhatsz Savate-ra,Franciaboxra,az keménységben a kettő között helyezkedik el,van benne combos és nem kell mezitláb sem lenni.

2010. máj. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek itt ahol lakom van közel thaibox szóval a thai-box keményebb mint a kick-box de azért itt is van védőfelszerelés?

hogyan megy az edzés ott?

valami olyat is hallotam hogy a kickboxban nem lehet térdelni és könyökölni a thaiboxban meg igen igaz?

2010. máj. 23. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
van védőfelszerelés, nálunk addig nem is csinálhat páros gyakorlatot az, akinek nincs fogvédője, lábvédője és szuszpenzorja. Igen, van térd és könyök is van thaiboxban, de könyökkel nem nagyon fogsz találkozn edzésen, mert nagyon sérülésveszélyes. Térd viszont lesz dögivel, de az se fejre ;) Sőt, fejre rúgás is csak mértékkel, nálunk azt mondta az edző, ha meglátja, hogy valaki tolórúgást csinál fejre, azt rögtön kiteszi örökre, mert nem akar a sürgősségin éjszakázni.
2010. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szóval aki puhány,hisztis vagy nem bírja a fájdalmat az inkább menjen sakkoni?

Thai-boxban vannak törések,fogások,földre terítés?

2010. máj. 23. 13:00
 8/8 A kérdező kommentje:
sakkozni bocs elírtam
2010. máj. 23. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!