Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nincs haszna a passzív...

Miért nincs haszna a passzív nyújtásnak?

Figyelt kérdés

A Fegyencedzés c. könyvben olyan meggyőzően írnak arról,hogy a passzív nyújtás tulajdonképp nem is annyira jó.

De akkor tornászok,harcművészek miért alkalmazzák?

Csak van haszna ennek is?

Hogy érdemes egyáltalán nyújtani?

Hogy sikerüljön a spárga, a gátülés, a béka pl.


Tanulmányokat,könyveket,cikkeket tudnátok linkelni?

Komolyabb anyag is jöhet. :-)

Mik a nyújtás előnyei és hátrányai?



2017. júl. 29. 13:45
 1/2 anonim válasza:
Én úgy lettem hajlékony hogy az edzőm heti 3-4X teljes testsúlyával rámült és kb. mindegyik spárgámat 15 percig nyújtotta. (Ez még a jobbik eset volt) Nagyon fájt, konkrétan már sírtam és üvöltöttem, de a végeredmény király.
2018. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent elhinni, amit olvastál. Én is olvastam, alapjáraton jókat írnak, de jó sok baromságot is. Én rég óta csinálok harcművészetet és rendszeresen nyújtunk. Régebben simán ment a spárga. Ma sajnos a térdem miatt nem tudok annyira nyújtani. A hirtelen és erőltetett nyújtás pedig nem jó (pl.: amit írt az első), mert nagy a sérülésveszély. Elszakad a lábadban a szalag, akkor onnantól már cseszheted.. Lehet, hogy akkor éppen jó, mert megy a spárga, de hosszú távos felejtsd el. Lehet passzívan nyújtani, de ésszel. Nem tudom, hogy melyik spárga a cél, de megpróbálok leírni egy módszert. Csak annyi, hogy keresel egy falat, lefekszel háttal, az alfeledet neki nyomod a falnak és a lábadat kinyújtod a falnál terpeszbe. Csak tartod, a gravitáció meg dolgozik helyetted. Közbe nézheted a tv-t is, akkor aztán tényleg passzív nyújtás lesz.. (haha..ezt muszáj volt..). Remélem érted, hogy mit mondok, ha nem, akkor írj és elmondom ha érdekel. Hajrá!
2018. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!