Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol tudnék vívni?

Hol tudnék vívni?

Figyelt kérdés
El akarok kezdeni vívni. Csak Budapesten szeretnék egy egyesületet találni, ahol tanulhatok, gyakorolhatok és ha felnövök egy szintre, akkor amatőr szinten versenyezhetek. Nem szeretném annyira a szüleim pénztárcáját leterhelni :D (tudom ez egy drága sport). Valaki tud ilyen helyet ajánlani? 15/f

#sport #vívás #amatőr szint
2017. júl. 30. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

8 évig vívtam. Leírok pár fontos dolgot amit tudnod kell, ha van még kérdésed írj bátran.

-Több féle fegyvernem van, én párbajtőröztem, de van még a kard, és a tőr.

-Budapesten a vasashoz menj, ők nagyon jól vívnak.

-drága sport, de ők adnak majd neked ruhát,párbajtőrt, fejvédet, csak ugye nem biztos hogy a te méreted, vagy mennyire van jó állapotban stb... De ez miatt nem kell aggódnod.

-a vasasnál fogalmam sincs mennyit kell fizetni, nálunk 5000 volt havonta (de ott is akörül lehet)

-amatőr verseny sajnos nincs, olimpici van kissebb korosztálynak (12-16 vagy 12-15 éveseknek azt hiszem, de már nem nagyon emlékszem), ez egy országos versenysorozat, minden hónapban van egy verseny, ezeken pontokat gyűjtesz, meg persze érmet + kupát is. Végül van egy utolsó verseny, ahol dupla pontok gyűjthetsz, és ott hírdetik ki, hogy ki lett a magyar bajnok, meg a helyezettek.

-más verseny sorozatok már válogatók lesznek, meg verseny itt-ott

-a versenyzési díj fogalmam sincs mennyi, de pár ezer forint egy évre

-még a sportorvosiért kell fizetned, de az csak 500 forint ha jól emlékszem. Persze ez csak az én sportorvosomnál volt, máshol eltérő lehet ez gondolom.

-ha megakarod venni a cuccokat saját magad, akkor fejvéd 15.000+, plasztron (ez a fehér ruha) 15.000+, gatya 10.000+, zokni pár ezer forint, hónalj véd (ez egy vastag, fél póló szerű dolog, de nagyon erős anyagból, ez tompintja a szúrás erősségét, és ha eltörne az ellenfél pengéje, nem tudja átszúrni a hónaljadnál a ruhát, mert rengeteg ér van ott, elég para ha azt eltalálja valaki) 6000+, kesztyű 3000+, vezetéket adnak, azt ne vegyél magadnak soha! A legolcsóbb árakat írtam, de van egy bolt butapesten, a teve utcában (a rendőrfőkapitányságtól nem messze), bemehetsz, és szétnézhetsz. Pbt budapest néven keresd google-be.

-párbajtőr árakat nem írok, mert abból csak külön versenyekre kéne venned, de az meg nagyon drága. Edzésre meg felesleges, mert gyakran eltörik, nem éri meg. (Az én versenypengén 370€ volt, németországból rendeltem, persze ez egy komplett párbajtőr volt).

-versenyekre egyesületi busszal visznek, az nem kerül pénzbe

2017. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. aug. 2. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!