Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti milyen futócipőt ajánlanáto...

Marczell kérdése:

Ti milyen futócipőt ajánlanátok hobbifutáshoz?

Figyelt kérdés
Heti 2-3 alkalommal futok 3 km-t, szeretném ezt felvinni 10km-re. Földes részen, betonon és aszfalton egyaránt szoktam áthaladni. Nektek mi vált be? Mi a jó futócipő márka?

2017. aug. 21. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Földre (gondolom földút), betonra nem kell terepcipő, a magyar viszonyok 99%-a futható sima aszfaltos cipőben.


Mindenképpen jó minőségű cipőt vegyél, az ortopéd orvoson spórolj, ne a cipőn.


És a legfontosabb, hogy SOHA, de SOHA ne hallgass arra, hogy valakinek melyik márka, melyik típusa vált be.


Ahány futó, annyi igény, lábforma, lábtartás. Mondhatom én, hogy nekem X márka Y modellje vált be, de nekem például normál lábtartásom van, nem kell sem extra támaszték, sem extra párnázottság, normál testsúlyom van, és évek óta futok.


Ha neked mondjuk erősen pronáló lábad van, akkor egy ilyen cipő gondot okozhat.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy még márkán belül is eltérőek a kaptafák, van úgy, hogy az egyik Nike-t mintha a lábadra öntötték volna, a másik pedig nyom, mindenhol.


A legjobb, ha elmész egy multibrand boltba, ott segítenek választani, vigyél magaddal egy öregebb, kopottabb utcai cipőt, vagy Bp-en van olyan hely, ahol futópadon meg tudják nézni a lábállásod.


Legjobb márka nincs, de ha találsz egy kényelmes, neked illő darabot, akkor a teljesség igénye nélkül az alábbi márkákat bátran meg lehet venni:

Nike, Adidas, Saucony, Asics, Mizuno, Brooks, New Balance, mindegyik neves futófelszerelés gyártó, és mindegyiknek van különböző igénybevételhez, lábtartáshoz illő darabja.

(arra figyelj, hogy nem minden sportmárka erős futócuccokban is, és a fenti márkák többsége is gyárt mezei utcai darabokat, nem minden Nike futócipő).

2017. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy kényelmes legyen, a 10km az veszélyes így hirtelen, először 5-öt próbáld meg:D
2017. aug. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen nagy távokra szerintem már érdemesebb futóboltban venni a futócipőt. Vidd el magaddal a régi futócipődet vagy azt a cipőt, amiben futni szoktál, futtatnak veled egy kört és megnézik, hogy hogyan áll a lábad futás közben (pl. a talpad külső/belső részére érkezel, a térded kifele/befele néz-e stb.). Ez alapján fognak tudni ajánlani neked néhány pár cipőt.


Arra figyelj, hogy kb. 20-40 ezerbe fog kerülni, de szerintem jobban megéri jó cipőt venni. Én régen saját magam vettem egy olcsó futócipőt, később fájt a talpam és bokasüllyedésem lett. Elmentem futóboltba és kiderült, hogy nekem egy stabil cipő kell, és vettem egy Saucony Omni 15-öt.


Ezen az oldalon nézegetheted amúgy, hogy mik azok a márkák meg szériák, amik népszerűek: [link]

2017. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!