Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék autóversenyző,...

Hogyan lehetnék autóversenyző, többi lent?

Figyelt kérdés
Ez az álmom, ha minden jól megy most összel lesz az első gokart bajnokságom. Sajnos tudom hogy ez a sportág nagyon nagy részben szól a pénzről. Egyáltalán nem élünk rosszul, de pl. amikor gokarttáborokban voltam mindenkit 25+ milliós kocsival hoztak. SZóval azt nem engedhetjük meg hogy hetente gokartozzak. Itthon nem igazán vezsnek komolyan. Anyukám szerint hülyeség az egész, apukám szerint meg eselytelen hogy bekeruljek valamilyen komolyabb szeriaba. Nem azért mert lassó vagyok hanem mer hogy oda csak protekciócal jutsz be. Nincs esetleg valakinek valamilyen tanácsa amivel minimálisan növelhetem az esélyeimet? A gokarttáborban amugy 3. helyen végeztem, 2 már rágóta versenyző gyerek után. Itthon sokat szoktam kormánnyal pCars-ozni(90 körüli nehézségen). A másik probléma hogy már kicsit későnek érzem a dolgot: 15 éves vagyok(F). Talán előnyöm lehet a kitartóság, ez erősségem. Pl.: a két nálam kisebb versenyzőgyerek a táborból akik amugy nagyon tehetségek és gyorsak sztem nem is néznek f1-et meg semmilyen autosportot meg elmondásuk szerint sem köti le annyira őket, csak a vezetés.

2017. aug. 31. 12:45
 1/5 anonim válasza:
Szerintem 15 évesen hanyagolnod kéne, ha még mindig a gokartnál vagy. Egyesek 3-4 évesen már gokartban ülnek, és 15 körül már a mezőnnyel járják a világot... Ha komolyabban érdekel ez a történet akkor nézd meg a Forma 1-es versenyző Max Verstappen életét, ő is 18 évesen már F1- dobogós volt. Te mire eljutnál egy komolyabb szériáig, szinte már kiöregedettnek lennél tekintve. Tényleg hatalmas szerencse és lehetőség kellene neked ahhoz hogy ez összejöjjön, de sok sikert kívánok neked :)
2017. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálok mindent megtenni, de én is azon vagyok mint te. Nem feltetlenul az a celom higy komoly szeriaban menjek(wtcc, f1 stb.), Habár az is jó lenne, de mivel ezek szinte elérhetetlenek ezért nem fűzök óriás reményket hozzá. Szeretnék pályán versenyezni, ez a célom, engem még az ovál is vonz, habár azert nem az igazi.
2017. szept. 1. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj. Ha valamire szeretnéd vinni, akkor a pénzeteket ne a Magyar Bajnokságban költsétek, mert nincs értelme. Nem fogja senki azt mondani, hogy jó vagy és állom az szezonod 2/3-át. Nagyon eredményes versenyzők hagyják abba évről évre miután elfogy a pénz, mert nincs, aki melléjül álljon. Ráadásul haldoklik a legtöbb szakág itthon, főleg a gyorsasági szakág és vele együtt a gokart is. Ausztriát, Németországot vagy Olaszországot erőltessétek. Tapasztalatból írom, hogy menj kint, mert én már motocrossban elkövettem azt a hibát, hogy hosszú éven keresztül a magyar Bajnokságot erőltettük bízva abban, hogy valaki jön és a költségvetés nagy részét állja majd. Aztán mire az Olasz csapat, akik a motorjaimat csinálták hívott, hogy a következő szezonom nagy részét állják Olaszban, már azt megelőző szezon is elvitte a köv. évre szánt pénzt, amit vittem volna magammal. Irány külföld...
2017. szept. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A helyedben azt csinálnám, hogy megnézném az általam említett 3 ország kart versenynaptárát és a legközelebbi futamokra mennék el. Persze Németországban kiemelkedően magas most az utánpótlásképzés minden szakágban. Sok szerencsét.
2017. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Emberek mi az, hogy késő? Oké KICSIT lemaradt meg ott maradt a gokártnál. De még mindig van esélye bekerülni egy autóverseny sorozatba. Én csak annyit mondok, hogy FIA Swift Cup Europe, 8 millió egy egész szezon és ez még az olcsóbb kategória :)

14/L

2018. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!