Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha úgy döntök, hogy napi max....

Ha úgy döntök, hogy napi max. Egy pohár tejet mégiscsak fogok inni, akkor az inkább házi tej legyen vagy 0,1%?

Figyelt kérdés

Fogyás és kiegyensúlyozott táplálkozás a célom.(Tehát törekszem az egészségesre és teljesre, nem rostmix alapú "kenyeret" zabálok.)

A dilemmám az, hogy a 0,1%-os "tej"-ben ugye kevesebb kcal, ch, zsír, a házi tejben pedig mindenből sok van, na de "igazi", "eredeti".

Mégis, melyik a jobb? Az íz nem releváns.

(Mindenki véleményére kíváncsi vagyok, a határozottan tejellenesekére is, ha (!) végül a kettő közül rábök egyre.)


2017. szept. 15. 01:05
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A 0,1-es tejben nem kevesebb a ch. Zsír nincs benne. Én ha iszom, akkor rendes, magas zsírtartalmút.
2017. szept. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
Mindegy. Nem múlik semmi egy pohár tejen.
2017. szept. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem az egészséges táplálkozás nagyon fontos eleme a változatosság, márpedig ezt rontja, ha valamilyen élelmiszert kizársz. A tej nem rossz, de mértékkel kell fogyasztani, ahogy minden mást is. Azt, hogy zsíros vagy sovány tejet iszol, az alapján döntsd el, hogy amúgy túlzott-e a zsírbeviteled. Én amúgy a 1.5%-os tejet szeretem, a házit kellemetlenül zsírosnak találom. A házi tej mellett szóló érv még, hogy a zsírtalanított tej inkább cukros víz egy kicsi fehérjével, a házi tej a zsír miatt nagyon gyorsan telít, ezért könnyebb mértéket tartani belőle.

2017. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem akarok kukacoskodni,de az emlős állatok csak újszülött korukban fogyasztanak tejet és utána még pár hónapig.És akkor az előző komment alapján,mivel ők a továbbiakban nem fogyasztanak tejet életük folyamán,akkor ők rontják a táplálkozásukat ezzel?Vagy pedig csak engedelmeskednek a természetes rendnek?És kérdező ha már elkerülhetetlen mert kikötötted,hogy választani kell,akkor az anyatej van a legközelebb a normálishoz.Ugyanabból a fajból való,nincsen akkora hormonális eltérés mint a tehén tejnél,sokkal alacsonyabb a várható rövid és hosszútávú allergén hatása és nem állatkínzás alapján nyerik ki.2700ft 1 liter.
2017. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első három választ, a házitejet választom.

Nem terveztem válaszolni, de olyan szinten feldühített amit írtál, utolsó hozzászóló...hogy nem tudok elsiklani felette.

Alapból arra kértelek titeket, válasszatok a 0,1%-os és a házitej között. Nem tudom előbb hánynám-e el magam vagy kaparnám le a bőröm, ha egy korty anyatejet is meginnék felnőttként, hiába az áll a legközelebb hozzánk és ittam sokáig... A haszonállatok számomra táplálék szintjén állnak, valakinek az édesanyja meg egyáltalán nem. Illetve azt is szeretném, ha tudnád, hogy a házitej esetében a nénike még meg is simogatja esténként a tehenét, a tej lefejése pedig akkor sem állatkínzás, ha eltekintünk attól, hogy a mi táplálásunkat és a nénike megélhetését szolgálja.

Sikeresen meggyőztél, hogy még diétában is válasszam nyugodtan ezt az opciót, kár, hogy ennyire fel kellett idegesítened hozzá.

2017. szept. 16. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Ezek szerint nem vagy tisztában a tej alapvető kitermelési módjával.Legyen az akár kamu házi tej.A tehén mint minden emlős csak akkor ad tejet ha vemhes vagy ha szoptat.Ezért ivarérett korától folyamatosan megtermékenyítik,majd a pár hetes borjút elveszik tőle és tápon nevelik tovább vagy levágják,hogy ne fogyassza el az értékes tejet.Ezért él egy tehén a 20-25 év helyett 5-6 évet.Az emberi anyatej meg nem tudom miért lenne undorítóbb a gennyesre fejt tőgyű tehéntejtől?Mind a kettő egy fehérje és zsírdús izzadság.Ugyanolyan undorító mind a kettő,csak a emberi szervezetre kifejtett hatása nem ugyanaz.
2017. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!