Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jövőhéten fizikai felmérő,...

Jövőhéten fizikai felmérő, hogy játszam ki az emelkedett (90kb) pulzusszámomat, többi lent?

Figyelt kérdés

Fél szem bisoprololt szedek be, ha a.fent irt értéknél jár a pulzusom , ha futok akkro pulzuscsökkentő nélkül ez 180 lesz. Gyogyszerrel ez elfogadhato 130-146 korul mozog.


Viszont örülnék ha a biotechnek valami teljesitmenyfokozoját (pl nitrox) (doppingmentes!) szedhetnem,hogy adjon egy kis pluszt ateljesitmenyemen. Esetleg aznap reggel vegyek be egy teljes egesz szem gyogyszert hogy ne legyen baj?


Van valakinek hasonló tapasztalata?


2017. szept. 15. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én első körben sürgősen elmennék ezzel kardiológushoz, mert lehet korán kezdődő érelmeszesedés is, vagy más fiatalkori koszorúérbetegség, esetleg szívbillentyű hiba is. Irány a doki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Voltam már, hála Istennek semmi ilyesmi bajom,nincsen
2017. szept. 15. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Ennek örülök. Esetleg vitaminhiány? Idegi alapon is lehet. Nem szorongsz, agyalsz sokat dolgokon? ( akár önmagaddal kapcsolatosan, akár másokat illetően )
2017. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Béta blokkolót adagjának mennyiségét orvos határozza meg minden esetben!


Ha nagyobb mennyiséget beveszel leeshet nagyon a vérnyomásod, és mellé a vércukrod is. Ugyanis a béta blokkolók a cukor háztartásba is beleszólnak, csökkentik azt. Ha túlságosan lemegy a vérnyomásod rosszul leszel, ha a cukrod megy le, akkor ugyanaz a történet.


A nitrox, mivel NO fokozó kitágítja az ereket, melynek hatására béta blokkolóval együtt a vérnyomásod igen durván leeshet, és akár ájulás is lehet belőle.


Szerintem próbáld ki, hogy a felmérő előtti 3-4 órában elegendő vizet iszol ( 1l-t minimum, de inkább 1.5l )

És rosszullét sem lesz tőle. Sok sikert! :)

2017. szept. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem, majd bár a felmérő reggel 8 tól kezdődik. Akkor szerintem bevállalom a fél szemet meg a nitroxot.
2017. szept. 16. 07:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Te döntésed. Kettőt együtt nem javasolnám. Akkor már inkább fél szem bétablokkoló pluszban. Nitrox-al együtt le fog esni durván a vérnyomásod és veszíthetsz a teljesítményedből, rosszabb esetben rosszul leszel és talán el is ájulsz. Azt tudnod kell, minél alacsonyabb a vérnyomás a szív annál többet kezd verni egy bizonyos pont után, hogy kompenzálja a vérnyomás csökkenést.

Elég lesz a béta blokkolóból arra az egy napra plusz fél szem.

2017. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát csak hogy biztosra menjek, 1 egesz szem gyogyszer fél helyett?
2017. szept. 16. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:
A fél szemmel mennyi a nyugalmi pulzusod és vérnyomásod? Ha ezek nem túl alacsonyak, akkor egy napig mehet az egész szem szerintem, bár én a kezelőorvosomat kérdezném erről és nem itt mindenféle jött ment embert...
2017. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
70-75 a pulzusom, vérnyomás 90-100/ 50
2017. szept. 17. 07:19
 10/11 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod jó alacsony. Én azt javasolnám, hogy hívd fel vagy valamilyen úton módon érd el a kezelő orvosod és próbálj meg beszélni vele mit javasol a fizikai felmérőt illetően. Nála jobban itt senki nem fogja tudni a választ, sőt még rossz vége is lehet ha mi itt elkezdünk találgatni, sakkozni... Fogadd meg ezt a tanácsot a saját érdekedben!
2017. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!