Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy sakkversenyen szabálytalan...

Egy sakkversenyen szabálytalan lépésnek számít ha megfogjuk a játszma közben az egyik figuránkat, mert azzal akarunk lépni, de az a figura valójában nem is tud szabályosat lépni?

Figyelt kérdés

Például kezdésnél megfogjuk a bástyánkat, hogy lépjünk vele, de nem tud lépni.


Mert az történt, hogy egy 5 perces villám meccsen az ellenfelem megfogta az egyik figuráját, hogy lépjen vele, de utána észrevette, hogy nem is tud vele szabályosat lépni. És az a szabály, hogy fogott bábú lép és az 5 perces villám meccsen a szabálytalan lépés veszít.

Mondtam neki, hogy az szabálytalan lépés, de ő meg azt állította, hogy nem az. Mert nem tette meg a lépést. Ráhagytam, de utána sokat gondolkodtam rajta, és nem tudom, hogy ilyenkor mi a szabály.



2017. okt. 5. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaza volt az ellenfelednek ha eszrevette, hogy nem tud szabályosat lépni és vissza helyezte ahol volt.

Innen olvastam: [link]

2017. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza volt.


-Ha megfogja a saját bábuját, akkor azzal kell lépnie, HA LEHETSÉGES VELE LÉPNI.


-Ha megfogja az ellenfél bábuját, akkor le kell ütnie, HA LEHETSÉGES LEÜTNI.

2017. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ezek alól kivételt képez az, ha az illető az "Igazítok!" szót használja (nyílván igazítás céljából, mert pl nem áll teljesen a mező közepén a bábu, vagy egyéb okból bénán áll, stb)
2017. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!