Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kineziologiai tapasznak van...

A kineziologiai tapasznak van mellékhatása?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy gyógyszeres ragasztoanyaggal van ellátva, vagy valami ilyesmi. Az akkor felszívódik a bőrömön keresztül? Lehet mellékhatása?
2017. okt. 8. 14:21
 1/3 anonim válasza:

En ugy tudom, hogy a kineziotapasz "mellekhatasa" az lehet, ha szakszerutlenul ragasztjak fel. Akkor tobbet art, mint hasznal, mert nem a megfelelo szogben tartja meg az adott testreszt. Nem hallottam olyanrol, hogy gyogyszeres lenne a ragaszroszalag, az enyem pl egy ezres volt, amnyiert nem veszel

Gyogyszeres tapaszt ilyen mennyisegben. Lehet, van gyogyszeres is. Minden egyes tapasz dobozara ra van irva, hogy mit tartalmaz a doboz, nezd meg szerintem, a tied kilyen.

2017. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 exelant válasza:
100%
Régebbi kérdés ez már, de válaszolok rá. én most hétvégén voltam ilyen tanfolyamon, ahol ezt tanultam ki, mire valók ezek a szalagok, mikor melyik színt, és milyen technikával kell felragasztani, közben a kezelt félnél is mi a helyes testtartás, hogy hatása is legyen a felragasztott szalagnak. Az oktató a tanfolyam elején kihangsúlyozta, hogy a szalagokban semmiféle plusz hatóanyag nincs. A színterápia hat: vannak hideg színek , meleg színek, és a semleges bézs szín. Akut gyulladásra hideg szín javasolt (fekete, lila, kék, zöld) , idült gyulladásra már nem feltétlen javasolt hideg szín, mert az már mélyen van, ha nincs gyulladás, meleg színt használjunk(piros, rózsaszín, narancssárga, citromsárga), ha nem tudunk dönteni, akkor használhatunk bézs színt. Többféle ragasztási technika van, például: lazító, space, jingle, fascia. Közben sokszor az sem mindegy, hogy a kezelt ügyfél adott testrésze milyen testhelyzetben van, egyébként oly sok sikert a kezelésében nem fogsz elérni, sőt, félre is kezelheted,ha nem jó a testhelyzete, vagy rossz technikával ragasztod fel a szalagot. Talpon, ha pl. lúdtalpat kezelsz, mivel ott vannak a vesepontok is, hideg színű szalagot ne nagyon ragassz, legalábbis hosszú távon ne. Bütyök kezelésénél akkor használj hideg színt, ha be van gyulladva, egyébként nem kötelező. Satöbbi...
2018. márc. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! Ment a zöld.
2018. márc. 13. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!