Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítséget kérek, vettem egy...

Segítséget kérek, vettem egy darts táblát. A 20as mezőre célzok és mindenhova megy csak oda nem. Hogy kell pontosan dobni, valaki el tudja mondani?

Figyelt kérdés
El tudná valaki mondani,hogy kell célozni meg mi a lényege,hogy pontosabban dobjak?A sok gyakorlás kell azt tudom,azzal majd alakulni fog és jobban megy a célzás?

2018. jan. 2. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi van, nem birsz magaddal iskolaszunetben? Azt ugyanis nem vagyok hajlando elhinni, hogy valaki nekifutas nelkul, onerobol ennyire ostoba legyen...
2018. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A megfelelő célzáshoz, meg kell találni először a beállásodat, majd kiválasztod azt a típusú nyilat, ami leginkább kézre álljon. Az a lábad legyen elől, amelyik erősebb, ez lesz a támasztó lábad. Azt mondják, hogy a lábad egy vonalba legyen a 20-as szektorral, de nem mindenki tesz így, amikor célzol a szemed a célpont és a nyíl lehetőleg síkba kerüljenek, majd a felkarod és csuklód hátrahúzásával lendületet véve elhajítod, lehetőleg úgy, hogy max. 2 ujjal fogd a nyilat, hogy ne történjen irányváltozás. Fontos, hogy az eldobás után a kezed végigvigye a irányt, ezzel kivezetve a dobást.


https://www.youtube.com/watch?v=6bxF2aLvJFQ&t=264s


Itt egy videó a 16.os világbajnokról.

2019. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!