Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért keverik sokszor a...

Miért keverik sokszor a Kickboxot a Thaiboxal?

Figyelt kérdés
Attól, hogy mind2 nevében benne van, hogy box attól még ég és föld a külömbség. Oké mind2be vannak rúgások de: a Thaibox egy tradicionális küzdősport és harcművészet aminek teljesen egyedi a rúgástechnikája (úgy rúgnak, hogy konkrétan át akarnak rúgni az emberen), mind a 8 végtagot használják, és teljesen más az egésznek az összképe. Még a Kickbox kövezzetek meg inkább a karatéra hasonlít, sokáig sportkaraténak hívták mint a Kyokushint, és közel nincs annyi technika benne mint a ThaiBoxban. Ráadásul ha jól tudom Amerikában alakult, több küzdősport ötvözetéből, mint pl a Karate, Taekwondo, Box stb.. Ez olyan mintha a Kungfut összekeverném mondjuk a Savatéval....

2018. febr. 1. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Engem az jobban zavar, hogy a Sandát nevezik "kínai Kick Boxnak". Ennél jobban lenézni nem is lehetne, a Sanda azért egy erősebb stílus, mint a Kick Box. De ez van. Aki ért hozzá, az nem keveri össze a dolgokat, aki meg laikus, az higgyen csak, amit akar.
2018. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A thai boxban több technika van mint a kickboxban ? Ezt honnan veszed ? Ég és föld a különbség ? A kickbox sokkal mozgékonyabb . Robbanékonyabban rúg a TB ezt elismerem , de sokkalta gyengébb a lábmunkája , védelme nuku . Nem védem én a kickboxot , holott ha kicsit jobban ismernéd nem hordanál össze ennyi marhaságot . Ja és az embernek 4 végtagja van, karok - lábak , tudom hogy a könyök-térd technikákat is számolod ám azokat nem olyan egyszerű ám kivitelezni .
2018. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elso errol meg nem hallottam :D utolso: a 8 vegtagot nem szoszerint ertettem, csak igy szoktak nevezni :D igaz, nem ismerem a KickBoxot annyira, de a ThaiBoxot igen.. Mondjuk en karatezom, de attol meg van rola fogalmam. Lehet hogy a Kickbox lobbanekonyabb, de itt most arra megy a hangsuly hogy tok mas mint a ThaiBox, es csak azert mert benne van a nevukben hogy "box" es mind2-en kesztyut huznak, nagyon nagyon sokan keverik oket, holott nem kene. De egyebkent, ne a magyar ThaiBoxosokat nezd, egy honfi Thaiboxos siman leverne egy kickboxost mert ez naluk nemzeti sport es orrba szajba gyakoroljak..
2018. febr. 1. 20:27
 4/9 A kérdező kommentje:
* Thaibox lobbanekonyabb. Egyebkent abban is van am ero ha valaki jol csinalja. Es pont azert mert "at akarnak rugni az emberen". Ahhoz nagyobb lendulet kell nagyobb erokifejtes, tobb csipot kell belevinni. Azert mondom, hogy nem a magyar Thaiboxosokat kell nezni mert azok tenyleg nem valami kiemelkedoek.. Mondjuk a magyar Kickboxosok sem ahogy hallottam :D
2018. febr. 1. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Tudom hogy nevezik a TB-t a 8 végtag tudományának is . De a KB használ olyan technikákat mint a box pl lábmunka , ducking , weaving , bobbing stb . Az igaz hogy sok állóharcból merít pl box , muay , taekwondo , kung fu stb . Hívták All style-nak is . A KB dinamikusabb . Nem mondom hogy jobb . Őszintén szólva egy Jerome Le Banner - Buakaw meccset megnéznék na .
2018. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt írtam is hogy a TB robbanékonyabban rúg mint a KB . A KB olyan fél karate fél dinamika . Kvázi mintha akarate rúgásait akarná dinamikusabbá tenni ( toltam kickboxot k1 szabályrendszer szerint ) . Előbb fel a térd - kifordulás és rúgás . Látványra lehet hasonló a két low kick de a KB gyengébben használja a csípőt .
2018. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem rúgnak a kickboxolók gyengébben.

csak ők szinte az összes rúgásukat mozgásból rúgják,míg a tájboxolók stabil alapállásból.

utóbbiból meg persze hogy 2x olyan erőset lehet rúgni,mint oldalmozgásból.

2018. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem keverik sokszor.
2018. febr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nemtudom, szeintem a Thaibox erősebb, de kinek mi:D hát én sokszor hallom, hogy összekeverik, vagy például, megkérdezi az egyik ember a másiktól, hogy te Thaiboxolsz? Erre feleli, hogy igen járok Kickboxra... Nemtudom, hogyan jött ez az összekutyulás mikor tök más a 2 stílus csak annyi, hogy mind2en boxkesztyűt húznak :D
2018. febr. 2. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!