Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogyan, milyen időközönként...

Ti hogyan, milyen időközönként sportoltok?

Figyelt kérdés

A munkám miatt nem minden nap tudok sportolni, nincs olyan hogy heti 3-4 alkalom konditerem pl. Van hogy 3 szabad napom van, egyiken súlyzóval csinálom a gyakorlatokat, másik nap kerékpározok, a harmadikon futok.


Álltalába a délutáni órákba szoktam mozogni, nem reggel. Van aki reggel pl 8-9 között elmegy futni, utána meg súlyzóval csinálja a gyakorlatokat? Tehát nincs olyan hogy vagy reggel ill. este.

f.


2018. febr. 9. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a sport a mindennapjaim része már hosszú évek óta. Előre megtervezem, hogy a következő napon mikor érek rá tutira és ahhoz választok egy mozgásformát. Ez akár azt is jelentheti, hogy direkt biciklivel megyek el hazulról, mert annyira bizonytalan az aznapi időbeosztásom.

Máskor a kutyasétáltatáshoz iktatok be egy fél óra kocogást. Emellett igyekszem úgy beosztani a szabadidőmet, hogy egyezzenek a közösségi programjaimmal. Tehát pl. jógázom/falatmászom a barátnőmmel vagy elmegyek egy konditerembe, esetleg ritkábban squasholni a barátaimmal.

2018. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem szinte mindennap van gyaloglás (dombon lakom, úgyhogy elkerülhetetlenül szintkülönbséggel), a semminél már ez is jobb. Nagyon kevés, napi 50 perc, néha több, néha pedig teljesítménytúra, de az is apróbb ma már, 15-20 km.

Erre jön rá még valami, de ez változó, most pl. hanyagoltam egy időre a súlyzós edzést. Amikor van, az 2-3 nap, de amellett is van gyaloglás, kell.

Mostanában tornázni szoktam, ez főleg gyalogláson alapuló mozgást jelent, de sokkal aktívabb, mint a kinti séta. 15 perccel már boldog vagyok :D


A séta elvben előfordulhatna délelőtt, volt már rá példa, de általában délután, este és éjjel van minden mozgásom. Súlyzós edzés kizárólag ebéd előtt, éhgyomorra.

2018. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én minden nap csinálok valamit. Minden reggel ébredés után nyújtok 10 percet, kávé helyett tökéletes. :D Jelenleg úgy edzek, hogy 2 súlyzós edzés van egymás után, és 3.nap egy spinning, Aztán egy pihenő. Edzések után is nyújtok 10 percet, aztán esténként megcsinálok felváltva (tehát egyik nap ezt, másik nap azt, harmadik nap a harmadikat) egy 30 perces haladó jóga videót, egy 30 perces videót ami az egyensúlyt és szintén a mobilitást fejleszti, vagy egy szintén 30 perces dinamikus nyújtást. Hétvégén meg egyik nap egy 1 órát nyújtok+szivacshengerezek, másik nap egy 1 órás jóga van, de ez lightos, nem megerőltető, ahogy az előző napi nyújtás+henger sem. Plusz ebédszünetben megyek sétálni 30 percet, sokszor gyalog megyek dolgozni is, ha olyan az idő. Néha, ha kapkodós a reggel, akkor kimarad a reggeli nyújtás, de a többi megvan. Egész nap ülök a munkahelyen, muszáj minden nap egy kicsit mozogni, illetve szünetben is, mert nem tudok 8 órát végigülni.
2018. febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Na nekem meg pont ez a baj, ill. hátrány, hogy nem irodai munkát végzek. Autóipari cégnél vagyok, 12órázok, 6-18, ill 18-6 ig. Csak a szabad napokon tudok sportolni, mozogni.
2018. febr. 9. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, úgy nem egyszerű. Ezelőtt nekem se volt igényem ennyit mozogni, nem is ment volna, pedig csak 8 óráztam. Esetleg csinálhatsz köredzést, és rakhatsz bele kardió elemeket (ugrálókötél, jumping jacks, dobozra felugrás, ugrálós kitörés/guggolás, burpee). Így nem kell külön kardiozni, cserébe nem fogsz úgy fejlődni, de nem kell feladnod a sportolást.
2018. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!