Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek?...

Nektek mi a véleményetek? Kicsik illetve olyanok papolnak a lovaglásról akik vagy semmit sem tudnak vagy nem tudnak lovagolni .

Figyelt kérdés
Én meg olyat pofáznék vissza hogy a szája tátva maradna hogy én miért papolhatok felettük aztán meg elkezdenek nyalizni mert hát én konkrétán így 13 évesen edzhetnék embereket lovagolni mert 1. tudok 2. többet tudok mint egy 3. dik osztályú felnőtt ugróedző. (ennek magyarázata apám az lovas 1. osztályú ugróedzó elismert szmai ember az országban, lovardája van és eredményesen versenyzett/versneyzik) és 10 éve lovaglok és elég sok dolgot tudok.

2018. márc. 17. 14:54
 1/2 anonim válasza:

Nekem az a véleményem hogy 13 évesen egy gyereknek nincs annyi tapasztalata se a lovakról se az életről (mert ez is hozzá tartozik), hogy bárkit is taníthasson. 10 év csak számokban tűnik soknak, valójában nem az. Egyetemmel együtt az ember 15 évet "tanul", ebből 8 év az alapozás (ált. isk.), 4 az ismétlés (gimi) és min. 5 év a valódi szakmai tanulás (és ekkor még nincs munkatapasztalata, pályakezdő). Ebből látszik hogy a valódi tudáshoz elég 5 év is, de ehhez kell egy élettapasztalat, érettség.

Mint kívülálló, arról hiszem el hogy többet tud, aki több mindent tett le az asztalra és egy szakmai vitából nem csinál önérzeti kérdést. Ha valakit tanítunk az nem csak azt jelenti hogy átmásoljuk a tudásunkat az ő agyába aztán kezd vele amit akar. Főleg nem egy gyerek esetében, őket nevelni, irányítani is kell. Épp ezért egy jó edző nem csak a lovakhoz és a sporthoz ért, hanem az emberekhez is. Nálunk viszont ehhez nincs megfelelő lovasedző képzés. Konkrétan ha van egy lovad, akár taníthatsz is rajta, senki nem fogja elkérni a papírjaidat.

2018. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem unod?
2018. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!