Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem megy az edzés?

Nem megy az edzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb 2 hete elkezdtem edzőterembe járni. Örültem hogy sikerült rávennem magam, nem nagyon akaródzott :D Fő célom hogy sikerüljön magamra izmot pakolni. Valamiért nem nagyon megy. Első ismétlés szépen megy, második is, de utána...fullra lehalok, ki se tudom nyomni. Kis ismétlésszámot is próbáltam, de semmi. Mi lehet a gond? (Emellett a jobb csuklóm nagyon fáj, szerintem begyulladt, de ez csak a súlyzós edzésbe zavar be, amit hanyagolok egyenlőre.) Illetve, bal kezemet gyengébbnek érzem, ez normális? Előre is köszi, egy full kezdő :D
2018. márc. 22. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Full kezdőként mindentől izmosodni fogsz, maximum nem olyan látványosan. Amúgy változást kb 1 hónap alatt tudsz elérni, addig nem lesz jelentősebben izmosabb a karod, lábad stb.

Csinálj sok guggolást, fekvenyomást, felhúzást. A fekvenyomás közben ne törjön be a csuklód, a mellkasodon állítsd meg a rudat, majd 1-2 mp után nyomd ki. Ha csak 20/30/40kg-val megy, akkor annyival csinálod.

Guggolásnál mélyre menj, dinamikusan állj fel.

Felhúzásnál a feneked maradjon lent, a hátad legyen egyenes, commból indítsd a gyakorlatot.

Nézz meg sok videót, hogy ezeket az alapgyakorlatokat hogyan kell jól végezni. Kiegészítő gyakorlatokat, pl: leg press-t, bicó gyakorlatokat edzés végén csinálj, ne 10-20kg-s súlyzóktól akarj izmosodni (hosszú távon). Kezdj el nagy súlyokkal dolgozni, fél éven belül pl egy 100kg-s guggolás simán megvan

2018. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem tul nagy sulyokkal vegzed az edzest, de ha a csuklod begyulladt akkor biztos vagyok benne.Csinald kissebb sulyokkal dinamikusan.Az elozo valaszban is van igazsag de az h ev vegere meglesz a szaz ne remenykedj:) Taplalkozason mulik rengeteg valamint heti hanyszor edzel. Ha a bal kezed gyengebb az teljesen normalis. Majd megerosodik, a lenyeg h ne csinald kevesebb sullyal mert akkor sosem fog felfejlodni a jobb karodhoz kepest. A labazas es a felhuzas fontos dolog hiszen emeli a tesztoszteron szintet amivel konnyebben es gyorsabban fogsz izmosodni. De kerj valakitol segitseget mert rettentoen nehez gyakorlatok egy kezdonek. Nem hianyzik gondolom h a terded vagy a derekad tonkre menjen. Ha tobb segitsegre van szukseged irj nyugodtan.

Udv:egy fiatal testepito:)

2018. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!