Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi/mik a Kyokushinkai karate...

Mi/mik a Kyokushinkai karate előnyei? Esetleg hátránya/hátrányai?

Figyelt kérdés

Engem most magának ennek a sportnak, küzdősportnak az előnyei érdekelnek első sorban. Meg a hátrányai. A stílusnak. Ennek a stílusnak.


Mielőtt félreértés esne ennek a stílusnak vagyok kiváncsi a pozitív dolgaira és nem az ilyen átlagos dolgokra ami magának a sportnak az előnyei. Gondolok ilyenekre, hogy jobb lesz az állóképességed, erősödsz, jobb lesz tőle a közérzeted, boldogabb leszel tőle, jobb lesz az anyagcseréd, erősödsz...stb



2018. márc. 26. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A hátrányait úgy lehet megítélni ha megnézed őket más küzdősportot űzők ellen küzdeni.Ami ilyen küzdelmekben egyértelműen ki jön,hogy nincsen védekezésük,főleg a fejüket nem védik és nagyon gyenge az ütőtechnikájuk.Maga a stílus kedvezhet egy nagyobb testű suta embernek,aki úgyis csak áll vagy jön előre küzdelem közben.De egy kisebb testű vagy vékonyabb testalkatú embert összetör ez a fajta eszetlen vagy mártír nyílt sisakos tank stílus,hogy nem elmozognak technikásan a másik eszén túljárva-elfárasztva,hanem megállnak elkezdik csépelni egymást és az lesz a győztes aki tovább bírja az ütéseket és a rúgásokat.Technikásabb stílusok művelő szemében ez primitív és felesleges dolog.De mégis a legnagyobb hiba,hogy nem kondicionálnak arra,hogy a legprimitívebb bunyóban is a fej az elsődleges célpont.Ezért ennek a támadása és ennek a védésének a megtanulása kellene legyen minden normális küzdősport alapja.E miatt elavult stílusnak tekinthető,ahogy a merev légkörű tekintély elvű edzések és az övesdi is.
2018. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Üdv,

Mivel az előző válaszoló üzenetét elolvastam, muszáj volt, hogy írjak neked én is :)

Egyrészt mert nem értek teljesen egyet, másrészt pedig, mert nem írta le a kedves kérdezőnek a kérdésére a teljes választ.


A kyo alapvetően egy olyan Full kontakt karate stílus, ami szerintem egyrészt nem a legjobb, de az egyik legjobb karate stílus, amelyben full kontakt küzdelmek vannak komoly szinten, de a fejet csak rúgással és ütéssel nem támadják.

Igaza van az előző válaszolónak, hogy aki alacsony és vékony annak nem a Kyo való, ott egy erősebb nagyobb testalkat előnyös, illetve előnyt is ad a kisebbekkel szemben.

Illetve a karate harcművészet, és nem küzdősport.

Az övrendszer, sok harcművészetben megtalálható, szint rendszer, most hogy öv, vagy csillag, vagy kitűző vagy akármi, az teljesen mindegy, az a rangot jelöli a tudást jó esetben.

Mert a harcművészetben a becsület meg a tisztelet illetve a tapasztaltabb tisztelete, tőle való tanulás az fontos szerepet játszik jobb helyeken.

A Kyo a test erősítésére megy rá, a tested tényleg olyan lesz mint egy tanké, ezért is szokott sok Kyokushinkai karatés lenézni más stílusokat, mert gyakorlatilag a haza oktatás mellett, egy Kyo karatés sokkal jobb mint sok más karate stílus képviselője.

Hagyományos értelemben azt szokták mondani, hogy igen a fejüket nem védik, és csak egy horog, és cseszhetik az erős testüket..

Azért egy tapasztalt mester, aki érti a dolgát, nem csak az erős testet titulálja,..

Edzettem már Kyos mesterrel, és nem kell félteni a fejét az mellett, hogy a testét gyepálhatod, mert bírja.


Mint minden stílus ez is az edzőtől függ, hogy jó-e.

De ha jó az edző, akkor a Kyo t ajánlani tudom csak.

Én is karatézom, nem nem Kyot, de véleményem szerint az egyik legjobb stílus a Kyo.


Mindenki azt mondja, hogy a box a nyerő, csitt - csatt két horog és annyi volt a levegő kékítés,..

A box is jó dolog, de hidd el hogy a karate is az a Kyo meg főleg az.

2018. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Előző vagyok ismét

Vissza olvasva évekre rá egy megválaszolt kérdésre való válaszomra a reagálást,szóval itt még valamit hozzá tennék.

A kedves kérdező érdeklődött a karatéról illetve a Kyo -ról illetve, hogy box-kickbox-thai stb illetve kyokushinkai egy régebbi kérdés másik tag által.

Először is le kell szögezni, hogy vannak olyan emberek akik a harcművészeteket, meg minden ami nem izomból verjük szét egymást kesztyűben, azt hülyeségnek tartják, meg kamunak.

Pedig ha valaki lemenne egy DAN tehát fekete öv vizsgára egy komolyabb helyre, ( elárulom, hogy ezek általában több száz fős edzőtáborok ahol legalább egy tucat ország képviselteti magát, legalábbis általában)

Az látja, hogy védőfelszerelés nélkül, vérre mennek a bunyók, a technikai vizsga mellett.

Azért megnézném, hogy egy illetvő aki lenéz egy harcművészetet pl. karate, kyo mit szólna ha meglátna egy ilyet a két szemével. Hogyan bújik a kettős fedezékébe a fej méretű kesztyűjeiben.

Azt állította a válaszoló, hogy a Kyokushinkaiba nem tudnak ütni, mert puszta kézzel ütnek és nem ütik ki egymást testre, míg egy kesztyűs ringes találkozáson kesztyűbe kiütik egymást azok a küzdősportolók.

Egy küzdősportolónak hatalmas az ütő ereje úgyszint, de a testének az erőssége közel sincs akkora, hiába hiszi azt, hogy nagy, az átlaghoz képest nagy, de nem akkora mint akik puszta ököllel csontot csontra ütnek, a bordáit üti, úgy erősít, úgy hogy nem törik el, rúgják, fával ütik satöbbi.

Illetve aki komolyan űz harcművészetet / küzdősportot az valószínűleg sok mindenbe belekostólt már, és nem ritka, hogy egy ember karatézik és mellette thai boxol, és az nem attól lesz erős karate mert thai boxol sem fordítva. Az a baj, hogy sok ember lenézi a harcművészeteket, és azt hiszik, hogy az hülyeség, mert nem láttak komoly harcművészetet.

A harcművészet tanulás lassabb dolog, kedvesebb, aranyosabb kezdetben, aztán mikor az ember a fekete övét hordja a derekén és elkerül komoly edzőtáborokba komoly emberek elé, akik úgy ütik egymást bárhol, hogy egy több száz férőhelyes terem csak úgy zeng, meg szinte megölik egymást akkor elég komoly dolog egy harcművészet.

Nincs védőfelszerelés, kesztyűcske, satöbbi.

Ezt csak azért írtam, hátha valaki aki fanatikus küzdősportoló valamit szólna, mert az emberek ilyenek.. elfogultak, ismeretlenben beszélnek.

A küzdősportok és a harcművészetek is jók, egyszerűen különböznek, másra valók.

A küzdősport gyorsabban tanulható, egyszerűbb, elverni egy kötekedőt, vagy verekedni megvédeni magad megfelel, meg ringbe való.

Míg egy komoly harcművészet az életre nevel, felfogást nevel, hogy legyél valamire való ember, tiszteld a másikat, légy kitartó, lassabban tanulsz meg verekedni hatékonyan, de ha tényleg rá szánod az időt akkor hasonlatgatni sem érdemes egy küzdősporttal, de az nem 1 illetve 2 év.

2018. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az értelmes válaszokat. Ebben reménykedtem, hogy értelmes emberek módjára itt kialakul egy vélemény nyilvánítás ahol mindenki elmondja a saját, egyéni véleményét és azt értelmes ember módjára kifejti. Kommunikáció lesz és nem pedig a buta emberek hozzászólásai ,,hagy a karatét az sz@r". Ilyet egy buta ember mond aki nem próbálta ki vagy rossz helyen volt és lehúzták mert minden éremnek két oldala van. Nincs semminek sem vagy csak előnye vagy csak hátránya. Egy sport vagy küzdősport sem csak pozitív vagy negatív dolgokból áll.


Másod sorban. Akkor nekem felmerült egy kérdésem. Ami a ti vélemény nyilvánításotoknak, véleményeteknek hála felmerült és tovább viszi a kommunikációt. Amit mondtatok, hogy nem védik a fejüket. De ott a Taekwondo. Sok küzdelmet megnéztem és ott lógatott kézzel küzdenek és ezért vannak akkora fej KO-k rúgásokkal. Pedig a Taekwondo mindenki tudja, hogy szinte rúgásokból áll. 70% kb lábbal való küzdelem meg technikák. 30% mondjuk a kéz a bunyóban. És különböző forgó, ugró forduló, egyenes, köríves rúgásokkal érnek el KO-kat fejre mért rúgásokkal.

De arra mégis. Mármint a Taekwondora azt mondják, hogy az nagyon jó. Meg Magyarországon jól oktatják. Pedig ők sem védik a fejüket és ott lóg a kezük. Akkor ez miért van??? A Kyokushinkai miért rossz a Taekwondo miért jó????

Másolok be pár példát ahol szerintem jól látszik a kéz lógása.


https://www.youtube.com/watch?v=NhYShMuMm9Y


https://www.youtube.com/watch?v=9WnVH8BifcY


https://www.youtube.com/watch?v=eir4XGg4w5A


https://www.youtube.com/watch?v=qsjzYgkqY18


Szerintem itt jól látszik, hogy messze van a kezük a fejüktől mikor nagyrészt oda ütnek meg rúgják azokat az elképesztően szép, nehéz és bikerős rúgásaikat.

2018. márc. 28. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

A TKD az egy jó sport, gyorsak és erősek a rúgásaik, rúgáscentrikusak, ha nagy a távolság kiváló, de nekem valamiért nem tetszik, nem feltétlen utcára való szerintem pont azért amit mondtál. Mozgékony, gyors rugások, kézre alacsony tudás, test se olyan kemény, vagy sikerül a rúgás akkor KO, vagy nem és bent vannak ütőtávon, ès neki KO, ha nem egy másik TKD al hanem mással küzd. Nekem a karate frontalitása, a pusztakezesség ( nincs védő ) valahogy jobban bejön.

De minden lehet edző függő, és jó sport egyébként.

Ismét előző voltam.

2018. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Mert a TKD egy túlspecializált küzdősport.Az önvédelmi értéke nagyon alacsony,más hasonló szinten lévő küzdősportolók ellen gyakorlatilag esélytelenek teljes erejű küzdelmekben.Ez széles körben el is fogadott,ezért nem képzi vita tárgyát.

Míg a Kyo gyakran úgy tálalja magát,hogy az önvédelmi értéke is magas,pedig valahol ugyanott van,mint a TKD-nak és ezért éri kritika.

2018. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Engedelmetekkel belekottyanok a kyo karate előnyei/hátrányai vitába .

Előnyei talán annyi hogy kemények az edzések , ezáltal a karateka szívósabb , keményebb lesz . De itt ki is fújt .

Hátránya nos az több van . Kezdjük a technikákkal ( elavultak , hosszabb utat járnak be , merevek , erőtlenebbek ill sok benne a feleslegessé vált mozdulat is ) . Sok helyen csak a levegőben gyakorolják a technikákat s ha odáig is jutnak hogy kumitézzenek , igen akkor is szinte no contact . Másik hiba a védőfelszerelések hiánya . Ezek nélkül nem is csoda hogy egymáshoz is alig érnek . Küzdőállás rugalmatlan totyogás . Az ilyen hogy dan vizsgán majdnem élet - halál harcot vívnak dumákat kéretik mellőzni , miért ? Mert komplett kamu az egész . Alig állnak egymástól pár centire a felek . Na ebből mi következik ? Hogy hiába nincs védőcumó , akkor se tudnának érdemben ártani egymásnak . Mert a közelség lehetetlenné teszi az erős támadások végrehajtását . Oyama létrehozott egy a shotokan és goju ryu keverékéből összegyúrt stílust . Mondhatják erőkaraténak vagy bárminek , lényegtelen . De magában hordozza a karate erőltetett , felesleges , túlspilázott mozdulatait . Igen , vannak jó karate stílusok de a kyo pont nem szerepelhet a toplistán . Nem véletlen hogy még az őshazában sem számít nápszerűnek . És mint kértem a " legendákat" hagyjuk ki a story-zásból , mert sehol sincsenek vérre menő kumiték . Se szemináriumokon , se máshol .


Küzdősport : Kevesebb és sokkalta egyszerűbb technikai repertoárt tudhat magáénak ám ennek hála , hamarabb jutsz olyan szintre hogy megvédhesd vele magad egy utcai konfliktus során . Valljuk be hogy a mai világban senki sincs 10-15 éve arra hogy megtanuljon relatíve normálisan bunyózni . Mert igen , ennyi kell egy harcművészetnek hogy biztonságosan használható tudást adjon ( tisztelet a kivételnek ) . A küzdősport szerves része a sokat emlegetett full contact sparring , ahol teljes erejű támadásokkal bombázod ellenfeled és ő is téged ( persze védőfelszerelésben ) . Így kialakulnak benned olyan " skillek" amelyek arra késztetnek hogy minél jobban " harcolj " , s ha jobban harcolsz mint az ellen akkor te győzöl .

Technikái lendületesebbek , messzebbről indíthatóak , robbanékonyabbak . Vagyis nagyobb " pusztítást " okoznak .


Mi volt még itt ? Ja a TKD . Ugyan ugyan . A TKD és TKD között különbség van . Mi Elég sok , az ITF vagyis amit Choi Hong Hi a TKD szülőatyja hozott létre ( Kvázi az ITF az autentikus ) ami 70% -a valóban lábtechnika . És 30% kéz . Na de az ITF-ben akadnak fogások és bontások stb . Nem a látvány felé húz . Tehát önvédelmi értéke azért nem oly alacsony . Valamint ez az egyik legjobb stílus ha meg szeretnél tanulni a lábaddal is hatékonyan támadni . Kézzel valóban nem nagy szám , de senki se tiltja hogy egy tkd-s elmenjen pl box edzésre és fejlessze az ütőtechnikáját. A másik irányzat a WTF tényleg felejtős . Ezt látni az olimpián . Jó nagy része rúgásokból áll ( nagyobb részben mint a tkd authentic , pontosan nem is tudom de olyan 85% -a láb ám lehet több is ) . Ilyen túlbonyolított pörgő - forgó ... ... ... Tehát eléggé látvány centrikus . A WTF technikák legjava alkalmatlan egy valós verekedésben történő használatra .

2018. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azok az előnyei, hogy megsorozhatod az ellenfeled, a hátránya meg az hogy miután megsoroztad úgy kifáradsz hogy téged már mindenki meg fog sorozni :'DD
2019. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!