Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportbaleset: Jogos a kártérít...

Sportbaleset: Jogos a kártérítési igény?

Figyelt kérdés
Iskolaidőben, a fiam focizott az osztálytársaival. Az egyikük, egy szemüveges gyerek beállt kapusnak. A fiam olyan szerencsétlenül rúgta a labdát, hogy a arcon találta a kapust, melynek következtében eltört a szemüvege. A szemüveg garanciás volt, a szülők árban a korábbival megegyezőre cserélték. A garancia az ár 75%-át fedezte, a fennmaradó rész velünk akarják kifizettetni. Jogos az igényük?
2018. ápr. 9. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy nem szoktam szemüveges labdarúgókat látni a közvetítéseken. Vajon miért? :)
2018. ápr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem szemüveges az egyik fiam. Leszokta venni tornaóràn. A tanàrnak van a legkevesebb agya a törtènetben, hogy kapuba hagyja àllni a szemüveges diàkot.

A gyerek szülei elvileg nem fizettethetik ki veletek szerintem. Megkellett volna tanìtani a gyereküknek hogy mit lehet szemüvegeskènt ès hogyan . A kapu arra való hogy odarugjàk a labdàt.Tegyük fel ha a másik fiam pl ilyen helyzetbe keveredne èn embersègböl kifizetnèm, de a szemüveges gyerek szülei rèszèröl ez a visselkedès egyàltalàn nem korrekt. Viszont ilyen embereknèl az èszèrvek nem nagyon kapnak teret.

2018. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint a tehénnek, ennek az esetnek is két oldala van.

"A fiam olyan szerencsétlenül rúgta a labdát, hogy a arcon találta a kapust" - ez az egyik olvasat.

A másik: a kapus nem védte ki a lövést, mert képtelen rá/elbambult, miért tehetne erről a rúgó?

.

Az eset megtörténte miatt 3 felnőtt hibáztatható: a kapus gyerek két szülője és a tanár.

Igényük nem jogos, ezt írásban kérném a szülőktől, ám ha tehetem, hozzájárulnék a szemüveg cseréjéhez.

.

Ha a kacsa azért fulladozik a vízben, mert nem tud úszni, nem a víz a hibás, ám ha van lehetőség megmenteni, legyen úgy.

2018. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. ápr. 13. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!