Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy 25 m-es medencében...

Ha egy 25 m-es medencében 5200 m-et (208 hossz) 1 óra 25 perc alatt leúszik valaki, akkor annak van esélye a Balaton-átúszásnál (szintén 5200 m) ugyanilyen időt úsznia, vagy legalább 1 óra 30 perc alatt beérnie?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a nehezítő körülményekre a nyiltvízi-úszásnál pl. : hullámok, meleg iő, sok úszó egyszerre stb.

2018. máj. 19. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A medencés úszás gyorsabb, mint a nyílt vízi. Egyrészt feszített víztükrű medencében gyorsabban úszol, mint hullámzó nyílt vízben. Nyilt vízben figyelni kell a tájékozódásra.

A medence a fordulók miatt is gyorsabb a nyílt víznél. Forduló után el tudod rúgni magad a faltól, ami nyílt vízben nem megy. A fordulók miatt 25 méteres medencében is jobb időket úsznak, mint 50-esben. Ezért tartják külön nyilván a rekordokat 25 és 50 méteres medencében.

1 óra 25 perces medencés 5200 méterrel van esélyed arra, hogy elég jó idő ússzál a Balaton-átúszáson.

2018. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nálad lényegesen lassabban úszok, de a Balatont az eddigi két alkalommal kb. 10-15 perccel rövidebb idő alatt úsztam át, mint ezt a távot medencében.

Hozzáteszem, hogy medencében a fordulóim elég körülményesek és nem éppen lendületesek és hát 208-szor 1-2 másodperc is már perceket jelent.

Én egyébként végig mellben úszom át. Jobban lehet gyönyörködni a tájban és nem utolsó sorban tájékozódni is.

A te időd, gondolom gyorsúszásban ennyi. A Balatonban max. a kézfejéig lát az ember úgyhogy elég sűrűn ki kell nézni előre is, hogy tartani lehessen az irányt. Tapasztalatom szerint a gyorsban úszók kacsáznak is rendesen. El tudom képzelni, hogy emiatt egy gyorsban úszó a medencei idejénél sokkal lassabban ússza át a Balatont.

2018. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor kellemesen meleg, csaknem hullámok nélküli volt a víz (pl. 2014, 2016), ugyanolyan időt úsztam, mint uszodában szoktam. Ha kevésbé, mint mondjuk 2013-ban vagy idén, úgy 20-30 perccel lassabb voltam.
2018. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem valószínű, szinte biztos hogy valamennyivel több lesz az időd.
2019. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!