Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jégtánc vagy rúdtánc? Bármelyi...

Jégtánc vagy rúdtánc? Bármelyik sportról tapasztalat, vélemények, hogy melyiket kezdjem el? 16/L

Figyelt kérdés

Megy a zold kez!

(3 eves korom ota rsg-em szoval van egy alapom)



2018. jún. 5. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:

rg alappal ha elmennél kondizni is akkor lehetnél fitnesz versenyző.

gugliba szabó melinda

2018. jún. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Ha ez a 2 opció van akkor inkább jégtánc.

Rúdtánchoz fiatal vagy,és nem is tömnének annyi pénzt a bugyidba hogy megérje csinálni.

2018. jún. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő szuper, mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai.

Jégtánc: 4 évszakos jégpálya közelében kell laknod és jégidőt kell kapnod. Száraz edzés kell hozzá, azt lehet máshol is, de ugye nem az a lényeg. A közönségjég, illetve főleg a hoki edzések/mérkőzések mellett a jégtánc sajnos kicsit alárendelt helyzetben van, tehát jó egyesületet kell találnod, ahol sokat gyakorolhatsz. Ha jó közösség érdekel, akkor inkább szinkronkori, ha komoly egyéni céljaid vannak akkor inkább műkori/jégtánc. Ha más sportokat is szeretnél űzni mellette/később, akkor kellemetlen mellékhatás, hogy a bokaszalagjaidat kicsit hazavágja a cipő.

Inkább a balettos mozdulatok kellenek majd ehhez, kecses mozdulatok az előtérben, tuti elismerés, bárhol szóba kerül. Ha barátokkal kimentek télen egy közönségjégre, akkor mindig lesz "mutass valamit!"


Rúdtánc: kicsit könnyebben hozzáférhető sport, rudat akár otthon egy nagyobb szobában is fel lehet állítani, és edzőterem is több helyen lehet. Komoly erőnléti sport, az eredménye olyan is lehet, mintha konditerembe/fitness edzésre járnál, intenzitástól függően változó az eredményezett izmosság foka.

Rúdtánc esetében meg kell küzdened a közvéleményben az erotikus vonal gyakori előítéleteivel, ezért időnként magyarázkodni kell. A meglévő/leendő pasidnál is kérdés lehet a hozzáállás; van, aki büszke a rúdtáncos csajára, mások meg egyenesen megtiltják, hogy "ilyennel" foglalkozz, "akkor is"...

2018. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi kedves 3as :)

En is erzem az eloiteletet a rudtanccal kapcsolatban, mindenki egybol a barokban levo rudtancos lanyokra asszocial, viszont a jegtanc/mukorival kapcsolatban nem igazan talalok olyan budapesti egyesuletet ahol kezdo szinten heti 2-3 “rendes” edzes lenne pont az en korosztalyomnak. :/ De amugy mindketto csucs sport, meg nem tudom melyik lesz.

2018. jún. 6. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én jégtáncoltam egy ideig, de aztán rudat is kipróbáltam (nekem nem jött be, de az mindegy).

A jégtánc, mint ilyen, igazi komoly sportágként csak párosban van. Létezik ugyan solo jégtánc nevű izé, de az egy ilyen furcsa magyar sajátosság leginkább. A pároshoz meg ugye fiú kell, ami nincs az országban. (Aki van, azt meg nem egy későn kezdő kiscsaj kapja meg.) További opciók: szinkron, amivel igazából még viheted is valamire, kijuthatsz akár egész rangos nemzetközi versenyekre is, nem gáz annyira ebben az ágban a korod (meg azért az rsg alapok se jönnek rosszul). Ha nem vagy csapatjátékos, akkor viszont hagyd a szinkront a fenébe. Műkorizni még megpróbálhatsz, igazából nálad sokat számíthat a tehetséged is, ha jó vagy benne, részt vehetsz néhány kisebb versenyen. Ami még van, és solo, és kori, az a rekreáció, ott is van egy két ugrás, de sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak az egyéb elemek, meg főleg az előadásmód. Itt is vannak nemzetközi szintű versenyek is.

Ami hátránya a dolognak: nehéz pályát és edzőt találni (ha pesti vagy: BHG (?) jégpálya télen-nyáron, így vannak fenn a facebookon, ha írsz privit, adok edzőnevet is, akit megkereshetsz szerintem), egy igazi cipő rohadt drága, meg ha komolyan gondolod, akkor rengeteg idődet el fogja vinni.(ezért is hagytam ott, ahhoz képest hogy semmilyen eredményre nem voltam esélyes, rengeteg mindent alá kellett rendelni a korcsolyának, hogy egyáltalán elmehessek edzésre) Ja, meg rengeteg pénzt is felemészt.

A rúd engem nem fogott meg, de azért... Szerintem -épp azért, mert viszonylag fiatal sportág- talán egy kicsit több lehetőséged van még. Meg egy kicsit elérhetőbb térben, pl. nem kell hozzá jégpálya, tényleg vehetsz egy rudat akár a szobádba is... Ja meg az rsg biztos segít egy csomó mozdulatban... Talán közelebb állnak egymáshoz az rsg meg a rúdtánc, mint az rsg meg a jég.

Hozzá kell tennem, hogy a jég olyan iszonyú szerelem tud lenni, amit otthagyhatsz, de a lelked egy részét elviszi, úgyhogy ha szerelmet keresel, akkor irány a jég.

2018. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pörölycápa ***** válasza:
100%

Ha van lahatőséged, próbáld ki mindkettőt, és majd meglátod melyik tetszik jobban.

Én jégen reménytelen vagyok, korcsplyázás közben kb a túlélésért küzdök úgyhogy a rúdtánccal kapcsolatban tudok csak nyilatkozni.

Jelenleg 2.5 éve csinálom kb, és imádom. Nekem nincs semmilyen sprot hátterem, de ennek ellenére is számomra meglepően gyorsan tudtam fejlődni. Rsg-s háttérrel meg aztán pláne gyorsan fogsz fejlődni, van olyan ismerősöm aki rsg-zett rúdtánc előtt, és 1-2 év alatt a tanár szintjére került. Nem meglepő, a hajékonyságod és az erősséged megvan hozzá, csak a technika hiányzik. Ja meg a rúd által okozott "fájdalom" megszokása. Hozzáedződik a bőr, szóval idővel nem vészes.

Emellett még elkezdtem függönyakrobatikát és légi karikát is csinálni, mert hasonló erőnlétet igényelmek mint a rúd, és azok is tök jól néznek ki.


Az előítéletek miatt nem aggódok, kaptam már néhány furcsa tekintetet mikor mondtam hogy rúdtáncolok hobbiként, de mindig kéznél van a telefonom egy-két fényképpel, akkor a téma átterelődik a "wow, ez te vagy?" "ez nem túl félelmetes?" irányba :D Nem volt sosem problémám belőle, de bárkinek nem tetszene hogy rúdtáncolok hobbiként, fel is út, le is út, nem hagynám abba senki miatt... legyen az munkahely, párkapcsolat, vagy akárki.

2018. jún. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!