Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért készülnek poliészterből...

Miért készülnek poliészterből a sportmezek?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 11:42
 1/4 anonim válasza:
100%
Csak az, amit a "népnek" gyártanak. A focisták a legfinomabb nedvszívó anyagokban sportolnak.
2008. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Én sokáig pamut mackóban és flanellingben futottam, de aztán rájöttem, hogy jobbak különböző műszálas sportcuccok (persze nem mindegy, hogy melyik), pl. mert könnyen és jól moshatók, míg ezzel szemben a pamutból lehetetlen kimosni az izzadtságot. Ezen kívül a hőérzet is teljesen jó bennük (én még nagy hidegben is órákat futok folyamatosan és nem fázok/meg). További előny, hogy a testhez tapadnak, és ez könnyebbé teszi a mozgást. Nyáron, nagy melegben meg az a legjobb, ha semmit (vagy majdnem semmit) nem viselünk.
2008. nov. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A poliészter felső alá trikót sem veszel fel?
2008. nov. 15. 07:41
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Én legalsó rétegnek hűvös/hideg időben ezt a cuccot hordom:


[link]


Itt olvashatsz leírást is (angolul), hogy miért jó ez. Az a lényeg, hogy minden réteg ilyen funkcionális anyagból legyen (még az alsógatya is, ha van). Lehet, hogy pont ilyen nem kapható Magyarországon, de van sok hasonló márka. Nézd meg ezeket: Helly Hansen, Saucony, Kalenji. Ez egyben ársorrend is, a Kalenji a legolcsóbb, minőségben nincs különbség (szerintem), de talán nincs minden Kalenjiben). Ha be akarsz öltözni ezekbe a cuccokba minden évszakra, akkor 100.000 alatt biztos nem fogsz megállni, és még mindenből csak egy darabod lesz. Viszont csak egyszer kell megvenni, és mivel annyit úgyse igen sportolunk, hogy el tudjuk nyűni, ha nem akarsz a divat miatt váltani, szinte örökké elég. Nekem nagy ugrás volt ez 5-6 éve a mackók világából, és megérte.

mindenből csak egy darabod lesz

2008. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!