Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportot űzőknek érdemes...

Küzdősportot űzőknek érdemes multivitamint szedniük?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen, hogy lényegében felesleges szinte bárminemű vitamint pluszban bevinni a szervezetbe, egy rendes táplálkozás fedezi ezt. Olvastam azt is, hogy a vitaminhiányos betegségek extrém ritkák, ugyanakkor a zsíroldékony vitaminok a zsírszövetben feldúsulva már okozhatnak problémákat. A rendszeres sportolás, különösen az intenzívebb küzdősportok viszont meggyorsítják az anyagcserét (hamarabbi kiürülés), illetve a vitaminok/ásványi anyagok plusz jótékony hatásai a szervezetre már megérné azt a pénzt, amibe kerülne. Szerintetek összességében nézve a képet egy sportolónak is ugyanolyan pénzkidobás vitaminokat venni, mint egy átlagembernek, vagy esetleg kellene-e venni?

2018. júl. 2. 19:31
 1/5 palilaci ***** válasza:
Omega 3+ egy jobb multivitamin esetleg plusz magnezium. Ha nagyobb kiszerelesben veszed, eleg 3 honapra es havi kb 2000bol kijossz.
2018. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem hét hónap alatt kialakult egy olyan magnézium, b12 és vashiányom, hogy nem tudok másra gondolni csak arra, hogy az elkezdett sportolás az oka. Vizsgálgattak még egy darabig, és nem találtak rá okot. Hét hónapja futok és spinningelek, igaz, hogy nő vagyok, de a vasam mindig rendben volt. Szóval szerintem minden ember más, nem jelenthetjük ki, hogy nem kell vitamint bevinni akkor sem, ha sportolsz, mert van akinek szüksége van rá.
2018. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajánlott, de persze nem kötelező. Manapság elég nehéz bevinni az összes vitamint és ásványi anyagot, ezért lehet jó választás, kényelmesebb is. Fizikai munkát végzőknek, és sportolóknak eddig mindig azt olvastam hogy ajánlják, mert többek közt az izomépítést is segítik. Ha a vitamin feldúsulástól félsz, szedj csak felet naponta, így biztos hogy elkerülheted a túladagolást, ami egyébként nem valószínű napi 1 tablettától. Hasonló régebbi kérdések:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__716173..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__108582..

2018. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy egy laborvizsgálattal ki lehet deríteni, miből mennyi van a szervezetben, van amit a TB is támogat, van amit csak magánlaborban fizetősen csinálnak meg, de legalább tudja az ember, miből kell pótolni. Évente egyszer megcsináltatod, és képben vagy.
2018. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az omega 3 is felesleges, ahogy olvastam [link]
2018. júl. 22. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!