Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hétfőtől lovas tábor (Tobbi...

Hétfőtől lovas tábor (Tobbi lent)!?

Figyelt kérdés

Az a gond ,hogy nem vagyok elég határozott.

Ezért picit félek.

Legutóbbi esésem annak volt köszönhető h nem szorítottam a lábam a nyereghez.

Kb. 12 körül leszünk ezért egywzerre többen megyünk,de a kantározást nem tudom.

Valaki tudna segíteni,mert azt megköszönném.?



2018. júl. 14. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Eloszor is: ne félj, biztos jo arcok lesznek ott a táborban, ahova mindenki a lovaglás miatt megy, tehát meglesz a közös téma. Mindenki kezdte valahogy es valamikor - sose szegyelld ha valamit nem tudsz. :)

Hogy leestel a lóról, mindenkivel előfordul, többször is - de azt mindenképp vésd az eszedbe: sose próbálj erővel fent maradni a lovon, mert _nem_ fog sikerülni. Hidd el, hogyha egy fel tonnás állat azt szeretne h lekerulj a hátáról, le fogsz. :D a titok az egyensúly: lazán es egyesnsulyban ülj a hatan, h bármikor bármerre mozdul, tudj reagálni.


A kantarozas nem ördöngösség: állj a lo bal oldalára, a lapocka-nyak vonalaba, háttal a faranak, nézz előre ahogyan a lo is. Tedd a nyakára a szárat (ha szenyozna, ezzel bármikor kontroll alatt tudod tartani). Nyulj at a nyaka alatt a jobb kezeddel es fogd meg az orrát - közben ebbe a kezedbe fogd ossze a kantart a pofaszijnal fogva, bal kezeddel igazitsd meg a zablat h jol álljon es tedd a tenyeredben a szája ele. Ha nem genyo es nem egy kiégett iskolalo, akkor ki fogja nyitni, ekkor a jobb kézzel összefogott pofaszijnal fogva óvatosan húzd a füle irányába. Csusztasd a kezed a tarkoszijra es emeld at a füle fölött, vagy tartsd egy kicsit el a homlokatol es hajtsd be a fuleit - de figyelj arra h tartsd a kantart, h míg fulet hajtogatsz, ne csússzon ki a zabla a szájából.

Ne aggódj a részleteken - hogyha kezdő vagy, biztosan segitenek es a legtöbb lovardában minden lónak saját kantarja van, tehát nem kell szijakat allitanod.

Ha a fejen van a kantar, be kell kapcsolnod az orrszijat - a pofaszij alá megy! Olyan szoros legyen max h beférjen ala az ujjad - ha van orrzo, azt is kapcsold be - azt előre, a zabla ele csatoljuk. Illetve a vegen a torokszijat is, ott annyi helyet kell hagyni h az állított tenyered beférjen alá. Ha ezzel vegeztel, leveszed a szárat es mehet a menet. :)


Drukkolok, ügyes légy! :)

2018. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet h már 4 éve nyomom és annyi ideje nem tudom a kantározást.

De a lóbak nem fáj a füle mikor hátrahajtod?

2018. júl. 15. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Másként nem tudod bebújtatni a fülét... Az egyik füle mindig könnyen bemegy a másodikat kell egy kicsit behajlítani. Biztos nem kellemes neki, de mivel pár másodperc az egész így semmi baja nem lesz tőle.
2018. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De pénteken vágtát tanulunk félek.

Tudsz tippeket adni?

2018. júl. 18. 20:34
 5/5 anonim válasza:

Tudom, kicsit régi kérdés, de gondolom megosztom a néppel:

Én pl kantározásnál előrefelé bebújtatom a fülét, így egyáltalán nem kellemetlen neki.

2020. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!