Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen többnapos túraútvonalak...

Milyen többnapos túraútvonalakat ismertek?

Figyelt kérdés

Olyan többnapos túraútvonalat vagy hasonlót keresek, ami néhány nap alatt megjárható, és van kempinglehetőség is útközben ahol lehet sátorban aludni. Főleg osztrák és magyar területen. Ha valaki tud ilyent, és esetleg tapasztalatai is vannak amiket le is ír, megköszönöm.

Szeretnék kipróbálni ezt a típusú üdülési lehetőséget, de nem igeazá van még vele tapasztalatunk. Interneten próbáltam már keresni, de nem igen találtam ilyesmiket, ezért gondoltam megkérdezem itt is.

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 15. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Régebben nyaranta többször is megtettem kerékpáron a Győr-Bécs Duna menti kerékpárutat. (A napokban is indulni akarok). A Győr-Hegyeshalom szakaszt célszerű vonattal megtenni mert a forgalom miatt nem túl jó a levegő és a kerékpárút sem a legjobb. Az első utamon jól felpakoltam mindennel. Aztán tapasztaltabban már sátor nélkül mentem, élelemmel és vízzel együtt nem több mint 2-3 kg teherrel. Ha éjszakára is Bécsben ragadtam akkor például a város keleti oldalán lévő nudista strandon egy félre eső lebetonozott területen aludtam matracon. Vagy a partra vontatott egyik hajó fedélzetén. Vagy a park gyepén a többi turista közt.

Ez a "Radwanderweg bei Donau" kerékpárút egészen Passauig vezet és már találkoztam olyan némettel aki onnét jött és Bp-re tartott bicajon.


Idehaza meg a Bakony a kedvencem, egyrészt a jó levegő miatt. Ott az erdőkben gyakran látok gyalogtúrázókat is.


Gyalog viszonylag keveset túrázok. De emlékezetes "gyalogtúrám" az volt egyik bécsi kerékpártúra alkalmával. Az osztrák nemzeti park árterében kilyukadt a gumim és az éhes és nagy méretűnek tűnő sok szúnyogtól nem tudtam megjavítani ott helyben. Ezért kocogva toltam a haimburgi hídig ami kb. 10 km volt. Közben folyton röhögtem magamon, arra gondolva hogy ha ezt valaki meglátja mit gondol, tán a Metternich futása Bécsből című rajznak a videó változata készül? Aztán még hálás is voltam a szúnyogoknak mert rájöttem hogy ez a kocogás frissítőbb volt a biciklizésnél is.

2018. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Bár első sorban gyalogtúrára gondoltam erdei környezetben, de a bicikli sem rossz ötlet, főleg ha van végig bicikliút. A Bakonyra már gondoltam én is, több helyen is ajánlották, de nem ismerem a környéket, nem tudom hova érdemes menni.

2018. júl. 15. 15:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Ausztriában inkább az Alpokra gondoltam, ahol akár hüttékben is lehet aludni, meg vannak kemping lehetőségek is.
2018. júl. 15. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!