Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan sport aminek a...

Van olyan sport aminek a keretein belül több régi fegyverrel meg lehet tanulni bánni?

Figyelt kérdés
Úgyértem hogy például lehet tanulni egy keleti harcművészetet és vele párhuzamosan íjászatot, karddal/katanával való harcot vagy hülyeség az egész?😅😅nincs ilyen? Előre is köszi a válaszokat😊😊😊

2018. aug. 28. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Van az íjászat, amit te is leírtál a többire meg rengeteg hagyományőrző társaság, ahol mondjuk középroki vagy akár 2. WHs csatákat játszanak el.


Egyik ismerősöm a honvédségen belül van bent egy ilyen csoportban.


Ők régi 1-2 WHt játszanak. Korhű felszereléssel és fegyverekkel, amik persze csak vaktöltényeket lőnek ki.


Hatástalanított tankokkal is szoktak menni...


Filmekre, rendezvényekre és még nemzeti ünnepekre is felszokták őket kérni, ahol ugyan ezt tömegek előtt csinálják.


Tőle tudom, hogy vannak középkori hagyományőrzős csoportok is, de nagyon sokat nem tudok erről a világról, mert mindaz amit itt leírtam is csak évek alatt rám ragadt amíg jóban voltam az illetővel :)


Szóval biztosan van valami lehetőség ezekre.

2018. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az AIKIDO mellé nagyrészt szoktak BATTODO-t, AIKI-KEN-t, AIKI-JO-t, oktatni.


BATTODO: kardak való küzdés társal.

AIKI-KEN: kardal való vágások az AIKIDO alapjaival összekötve.

AIKI-JO: bottal való ütések, küzdés egymás ellen az AIKIDO alapjaival összekötve.

2018. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!