Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amióta futok, felgyorsult az...

Amióta futok, felgyorsult az anyagcserém. Ez így marad, vagy ha hozzászokik a szervezet, akkor visszalassul?

Figyelt kérdés

Júniusba kezdtem el futni fogyás céljából, augusztusban elkezdtem egy félmaratonra felkészítő edzésprogramot követni októberig. Akkor lefutottam a félmaratont és rögtön elkezdtem egy új 12 hetes programot, ami 2 órás félmaratonra készít. Ezt csak azért írom, hogy éreztessem, hogy egyre jobb teljesítmény felé hajtom a szervezetemet.

Már kezdetben is észrevettem, hogy javult az emésztésem, előtte nem mindig sikerült naponta nagy wc-znem (többnyire inkább nem). Először a rostoknak tudtam be, de augusztussal felmondtam a diétával, mert leadtam 10kg-ot és nem sokkal többet akartam. Azóta se fogyózom. Nagyon lassan olvadozik rólam folyamatosan. Azóta 2 kilót fogytam kábé. Nem is akarom nagyon siettetni már. Az étrendem teljesen olyan, mint előtte.

5x futok egy héten, általában 10-es skálán 6-8-as erősségű edzések.

A rendszeres sportólás csupán, ami jobbá teszi az emésztésemet, vagy főleg az, hogy hajtom a szervezetemet. (Nem csak beállok egy kényelmes tempójú edzésre, amit röhögve kibírok)

Jó lenne, ha megmaradna így, mert most januárba lesz a következő verseny, utána egy darabig leállok és kényelmes edzéseket csinálok. Elképzelhető, hogy visszaesik az emésztésem?


2018. nov. 11. 14:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!