Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyek azok a harcművészetek,...

Melyek azok a harcművészetek, amelyek eredetileg háborúkban voltak alkalmazva?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint a muay boran, stb.

2018. dec. 17. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos nem vagyok teljesen tisztában, így ne vedd készpénznek, amit mondok, de ha jól tudom, akkor itt Európában, ha nem is mindenki, de ha jól tudom, akkor a lovagok birkózást is tanultak. Ázsiában a xingyi kungfut egy hadvezér fejlesztette ki és a hadserege használta is harcban és sikeresen. Ennyit tudok, ezt sem teljesen biztosan.
2018. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
100%
A világ legősibb dokumentált harcművészetei a birkózás (6000 éves barlangrajzon Franciaország területén) és a box (3700 éves Mükénei vázán).
2018. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Európában nagyon semmilyen, amiből fent is maradhatott volna valami.
2018. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Marmint amit haboruban is hasznaltak volna.
2018. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ökölvívást, birkózást is alkalmazták háborúban... Az ókori római, görög, stb katonák kiképzési anyagaként szerepelt.

Nincs is ezzel semmi baj, ezt is lehet harcművészetként felfogni, ha az egyenest torokra ütöd és nem állra, már kész is a gyilkos technika... Csak nincsen körülötte misztikus ködösítés, és gondosan felépített marketing.

2018. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!