Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent a teniszben a...

Mit jelent a teniszben a tenyeres ütés?

Figyelt kérdés
2008. nov. 6. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ütő kéz tenyere a labda felé "néz".
2008. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hát a tenyerével az ütőt fogja... hú ezt nem tudom elkélpzelni ....
2008. nov. 7. 10:29
 3/11 anonim válasza:
A fonák ütés tudod melyik?
2008. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Úgyvolna jó, ha látnám valahol ábrán. De eddig még sehol sem találtam :(
2008. nov. 7. 11:26
 5/11 anonim válasza:

elég lenne ha megnéznél egy teniszmeccset.

két féle alaputés van.

amikor egykézzel fogja az utot az a tenyeres utés,amikor kettovel az a fonàk.


ha pl jobb kezes vagy,akkor ha jobb oldalra jon a labda jobb kézzel nyulsz utàna,csak és csakis a jobkezeddel tarva az utot.ez tenyeres

2008. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak játékosok akik a fonákot is egy kézzel ütik.
2008. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Tegyük fel ,hogy jobbkezes vagy.


Tenyeres ütés: Mikor jobb kezedbe megfogod az ütő nyelét ( megszorítod ) hátralendíted , majd megütöd a labdát.


(Persze életben nem ilyen egyszerű )

2009. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
tényleg nem egyszerű :D 13 éves vagyok most nyáron kezdtem teniszezni és azthittem könnyű lesz de aztán mégsem :D szerencsére edzőm szerint nagyon jol haladok és aztmondta érdemes folytatnom igy tehát folytattam :D
2009. aug. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!


Kerestem neked tenyeres és fonák ütés képet. Itt van maga a mozdulat, (kép alatt beszámozva a sorrend) egy kicsit le van butítva a mozdulatsor, de a lényeg tökéletesen látszik, az ütések közti különbségen.


Ez a „tenyeres” ütés mozdulata:

[link]


A „fonák” kétféle képpen üthető:


Kétkezes (ezt tanítják elsőként, mert ezt könnyebb megtanulni, és nem fordul ki az ütő a kezedből):

[link]


Egykezes:

[link]


(mindhárom ábrán jobbkezes az illető) Remélem tudtam segíteni.


4,5 éve teniszező 17 éves lány

2009. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez pofonegyszerű ! Amennyiben jobbkezes vagy, ha a testedtől jobbra érkezik a labda, jobbról ütöd meg; ha pedig balra jön a labda, akkor kicsit elfordulva balról lendítesz. Mint pofont is lehet egy kézzel jobbról is meg balról is adni :D - tenyeres és fonák.

/ Mint Rejtőnél Fülig Jimmy keze a maláj óriásnak, aki jobbról várta, de balról kapta. Reklamálására innen van a mondás: "Nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani! /

Ha biztonságosan elsajátítod a teniszütéseket, nagyon fogod élvezni a játékot. Jó ütögetést kívánok !

2009. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!