Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sakk sportnak számít?

Jack8 kérdése:

A sakk sportnak számít?

Figyelt kérdés

A fő kérdés: hivatalos elfogadott, hogy a sakk sport?

De kíváncsi vagyok az egyéni véleményekre is. ☺



2019. jan. 9. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szellemi sport. Így igen, sportnak számít.
2019. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A sport nem egyenlő a testmozgással. Minden sportnak vehető amit versenyszerűen lehet végezni. A sakk ilyen, és egyes számítógépes játékok is például, hiába nem történik fizikai aktivitás bennük.


Amúgy Google: sakk, és már rögtön a találatban leírja anélkül hogy megnyitnád:

"A sakk táblajáték két személy részére, és egyben sportág is."

2019. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló sport pl. a snooker, darts vagy a póker is, vagy hasonló ügyességi és/vagy logikai jellegű játékok. Az, hogy egy játék sport lesz-e, az inkább hivatalos döntés kérdése, például a sakk sport, de a Monopoly vagy az amőba nem, nem rendeznek bajnokságokat belőlük. Ha lenne érdeklődés, akkor lehet, hogy az amőba is lehetne sport, lehetnének szakosztályok, bírók, nemzeti és nemzetközi szervezetek, profi játékosok, stb.
2019. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
igen
2019. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A sakk egy szellemi sport, nem úgy mint ahol fizikai terhelés van. Hivatalosan is sport!
2019. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igen sport!!!

Én versenyszerűen sakkozom, és mindig dühös vagyok, ha valaki azt mondja, hogy nem az. :)

2019. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!