Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Esti téli turázásra, hogy...

Esti téli turázásra, hogy készüljek?

Figyelt kérdés
Lámpa,1,5liter folyadék,és 2jó szendvics van eddig ami eszembe jutott.

2019. febr. 6. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltöltött teló + powerbank.

Esőkabát.

Gázpisztoly/gázspray. A pisztolyhoz jelző rakéta.

Svájci bicska.

Öngyújtó.

Gyógyszereid.

Zsepi. Sok, zsepi.



Amúgy hová és mennyi időre?

2019. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
25km,és csak itt Budapesten.
2019. febr. 6. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

gyalogtúra erdőben vagy hova mentetek?

én vittem volna még csokit, kávét, meg egy zseblámpát, mást nem ilyen pár órás város széli túrára

2019. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pongi57 ***** válasza:
100%

Az előzőekhez csak annyi kiegészítést tennék, hogy a zseblámpa helyett praktikusabb a fejlámpa. Én most nyomtam két túrát is, ami sötétben ért véget és örültem, hogy mindkét kezem szabad volt. Ha hó és jég van, akkor azért, ha meg sár, akkor azért.


Ja és kamásli. Az sem árt, én pl. nem vittem... és ha tömegközlekedésre kell szállni a végén, akkor váltócipő, vagy cipőre húzható nylon védelem. Elképzelhető, hogy nem engednek fel a buszra sáros lábbal, de ha mégis, akkor is célszerű, hisz máskor te sem szeretnél belelépni, beleülni egy felelőtlen túrázó után az ülés oldalára tapadt sárba.


Sok folyadék. Az ember azt gondolná, hogy csak nyáron kell sokat inni, de télen majdnem ugyanúgy kiizzad, kiszárad az ember egy 25 km-es túrán. Ha lehet, akkor meleg tea is legyen a termoszba. Még ha nincs is zimankó, útközben jól tud esni egy meleg ital.


Réteges, lehetőleg lélegző öltözék, felül egy jó vízlepergetős kabáttal. Akár érdemes egy váltópóló is, ha nagyon kiizzadsz a végére, akkor jól jöhet egy gyors átöltözés, hogy ne a vizes, izzadt póló hűljön rád. Megspórolhatsz egy kiadós megfázást.

2019. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kitörés!!:) Szerintem szendvics helyett valamilyen energiaszelet, müzliszelet vagy banán még jól jön. Elvileg jó idő lesz, de azért csúszásgátlót beraknék (ha van), mert éjjel fagyni fog.
2019. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!