Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Snooker tornákra a profiknak...

Snooker tornákra a profiknak nevezni kell vagy nekik ez ingyenes, vagy hogy működik?

Figyelt kérdés

Gondolok ezekre a German Masters meg az összes snooker tornára.


Selbynek meg a hozzá hasonló profiknak kell valamit befizetni valami nevezést, vagy ez ingyenes meghívásos vagy mi?



2019. febr. 8. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hűü ez jó kérdés. Gyerekkorom óta nézem a snookert, de arról még sosem hallottam hogy van-e nevezési díjjuk. Szerintem nincs. Jön be elég pènz a szponzoroktól meg a jegyárakból.


Egyébként a versenyek különbözőek. Vannak meghívásos versenyek pl a Masters, oda a legjobb 16 megy.

És persze a pontszerző versenyek ahova pl a legjobb 64, 128 megy. És ezeknek szoktak lenni selejtezőik.

2019. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is gyerekkorom óta nézem, de én se hallottam róla, ezért kérdeztem.


Köszönöm a választ.

2019. febr. 10. 07:15
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Milliós nevezési díjak vannak. De erre vannak a szponzorok.

Amúgy magánemberként a legfelső szintre még akkor sem tudsz nevezni, ha tele vagy pénzzel, meghívásosak, csak a világ legjobb snookereseinek x tagja van meghívva, a nemzetközi pontgyűjtésben első 16, 32 stb. játékos, a tervezett játékosszámtól függően.

És még egy apróság.

A versenyeken köteles vagy az adott versenyt szponzoráló nem olcsó hotelben megszállni, azt is jó pénzért.


Már a pool billiárd EB-n is így megy.

Csak a snookerben nagyobb pénzek vannak. Egy pool EB győzelemért annyi pénz jár csak, hogy talán a harmadik helyezettnek még nullszaldós a történet, a díj kábé lefedi a nevezést és a szállást. Az első és második keres egy kis pluszt.


Amúgy a snookeresek is többet keresnek reklámból, mint a játékkal.

2019. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A WPBSA egy vagy két szezonnal ezelőtt törölte el a nevezési díjakat. Azelőtt mindeniknek kellett fizetni az indulásért, persze a nyerhető pénzdíj ezért bőségesen kárpótolt. Most már annyi pénz van a sportban, hogy a Tour-on szereplő százhuszonegynéhány játékos ingyen indulhat a versenyeiken. (A meghívásos tornákon értelemszerűen csak a meghívottak.)
2019. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

#4: Na erről a hírről lemaradtam, köszönöm a korrekciót.

Sajnos én még annyira az amatőr kategória alja vagyok, hogy nem érint.

Az országos amatőr és nyílt versenyek továbbra is fizetősek, de ezek lokális szervezések.

2019. febr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A szponzori pénzek belépők stb miatt nem kell már
2019. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!